Majk Džejms sačuvao pobedu Monaka i sprečio veliki preokret

Košarka 22. feb 202222:59 0 komentara
Lennart Preiss/Bongarts/Getty Images

Posle ove pobede, treće u poslednja četiri kola u EL, ekipa srpskog trenera Saše Obradovića nastavlja trku za mesto koje vodi u doigravanje – Monako je na skoru 13-13. Uniks, koji sa klupe predvodi Hrvat Velimi Persasović, u rezultatskoj je krizi – u EL imaju čet poraza u poslednjih pet utakmica, a skor im je 13-12.

Tokom praktično čitavog meča imali su domaći prednost, ona je postepeno rasla, a kada je na startu poslednje četvrtine iznosila 15 poena (70:55), delovalo je da je utakmica rešena. Međutim, tada Mejo, Spisu, Hezonja i Braun iniciraju seriju 17:4 i dolaze nadomak izjednačenja. Poravnanje na 24 sekunde do kraja donosi raspoloženi NBA veteran O-Džej Mejo trojkom. Ipak, na šest sekundi do kraja Majk Džejms ubacuje svoju treću trojku na utakmici (11. pokušaj) i donosi pobedu Monaku. Sa druge strane Hezonja nije uspeo da uputi šut.

Najefikasniji kod pobednika bio je Majk Džejms – Amerikanac je ubacio 25 poena (7/20 iz igre, 8/8 slobodna bacanja), a imao je i 7 asistencija. Pratili su ga Alfa Dijalo sa 10 poena i 9 skokova i Donatas Motiejunas sa 11 poena i 10 skokova. Srpski bek Danilo Anđušić odigrao je 12 i po minuta, ubacio 9 poena (3/4 iz igre, 2/2 penali), imao po 1 skok i asistenciju, ali i četiri izgubljene lopte.

Goste iz Tatarstana predvodio je Hrvat Mario Hezonja – nekadašnji četvrti pik NBA drafta ubacio je 20 poena (7/16 iz igre), a imao je i 8 skokova i 5 asistencija. Džon Braun je ubacio 16, a O-Džej Mejo 15 poena za Uniks.

U narednom kolu Monako u petak dočekuje Fenerbahče Aleksandra Đorđevića, dok Uniks u četvrtak u Vitoriji igra protiv Baskonije.

Sve utakmice Evrolige pratite u direktnim prenosima ekskluzivno na kanalima Sport kluba.