Detroit ništa nije mogao Voriorsima, Beli solidan

Košarka 19. jan 202206:28 > 06:29 0 komentara
Golden State Warriors forward Nemanja Bjelica (8) Voriors GSV New Orleans Pelicans guard Kira Lewis Jr. (13)
AP Photo/Jeff Chiu

Golden Stejt Voriorsi su dobili Detroit Pistonse 102:86 na svom parketu u noći između utorka i srede. Minesota je bila bolja od Njujorka 112:110.

Voriorsi su bez većih problema igrali protiv Pistonsa koji su među najlošijim timovima u ligi i koji imaju tek tri pobede na gostovanju. Voriorsi su tako već u provom poluvremenu u laganom ritmu ubacili 66 poena i vodili 28 poena razlike.

U drugom poluvremenu je bilo malo više vremena da na parketu budu rezervisti, a Nemanja Bjelica je tako igrao skoro 20 minuta. Duel je završio sa osam poena i sedam skokova uz šut iz igre 3/4. Klej Tompson je bio najefikasniji sa 21 poenom, Endrju Vigins je imao 19, a Stef Kari 18. Golden Stejt se ovako oporavio od poraza od Minesote u gostima, a sledi mu niz od šest mečeva kod kuće gde će između ostalog igrati sa Jutom, Dalasom i Bruklinom.

Timbervuvlsi su pokazali da su dobrom ritmu jer su dobili Nikse u Njujorku. Meč je obeležio Karl Entoni Tauns koji je pola minuta pre kraja ubacio koš uz faul za konačan rezultat. Duel je bio posebno značajan za njega jer je Medison skver garden bilo omiljeno mesto njegove majke koja je preminula od posledica koronavirusa. Cela porodica je bila na utakmici i momku koji je iz obližnjeg Nju Džerzija je zato ovaj trijumf još više značio.

Duel je završio sa 20 poena, a Entoni Edvards je imao jedan poen više. Kod Njujorka je Evan Furnije ubacio 27 poena. Inače odličan je bio i Kemba Voker čije su trojke čuavle prednost Niksa, no na kraju je Minesota ipak preokrenula. U toj poslednjoj deonici su Niksi imali bolju šansu jer su uglavnom vodili no Taunsov pogodak na kraju duela je bio ključan.