Real Madrid ide na Stamford Bridž sa dva gola prednosti

Champions League 12. apr 202320:31 > 22:58 0 komentara
Real Madrid's Karim Benzema scores their first goal past Chelsea's Kepa Arrizabalaga Champions League - Quarter Finals - First Leg - Real Madrid v Chelsea
REUTERS/Juan Medina (Karim Benzema je doveo Real Madrid u vođstvo)

Fudbaleri Real Madrida stekli su dva gola prednosti protiv Čelsija pred revanš meč u Londonu u četvrtfinalu Lige šampiona.

Utakmica na stadionu „Santijago Bernabeu“ završena je rezultatom 2:0.

Golove su postigli Karim Benzema u 21. i Marko Asensio u 74. minutu.

Benzemi nije bilo teško da u 21. minutu zatrese mrežu Čelsija, nakon što je prethodno golman gostiju Kepa odbranio udarac Vinisijusa Žuniora i odbio loptu do francuskog asa, ali je zanimljivo da je Benzemi to bio 11. uzastopni gol u Ligi šampiona koji je postigao protiv engleskih timova. Neverovatno dostignuće.

U drugom poluvremenu gosti iz Londona ostali su sa igračem manje, pošto je u 59. minutu direktan crveni karton dobio je levi bek Ben Čilvel. Kao poslednji igrač odbrane zaustavio je faulom Rodriga.

Brojčanu prednost Anćelotijev tim iskoristio je u 74. minutu kada je Marko Asensio samo tri minuta pošto je ušao u igru umesto Rodriga matirao golmana Čelsija.

U drugoj utakmici večeri fudbaleri Milana su kao domaćini na San Siru savladali tim Napolija sa 1:0 golom Ismaela Benasera u 40. minutu.

Revanš mečevi na programu su već u utorak, 18. aprila.

U utorak su odirane prve dve utakmice četvrtfinala, Mančester Siti je kao domaćin bio ubedljiv protiv Bajerna (3:0), dok je Inter slavio kao gost protiv lisabonske Benfike (2:0).

Utakmice između Real Madrida i Čelsija, odnosno Milana i Napolija mogli ste da pratite uživo u tekstualnom prenosu na portalu Sport Kluba.

Real Madrid's Marco Asensio celebrates scoring their second goal Champions League - Quarter Finals - First Leg - Real Madrid v Chelsea
REUTERS/Juan Medina (Marko Asensio)
Anguisa Napoli's Andre-Frank Zambo Anguissa is shown a red card by referee Istvan Kovacs Champions League - Quarter Finals - First Leg - AC Milan v Napoli
REUTERS/Daniele Mascolo (Sudija Ištvan Kovač pokazao je crveni karton Anguisi)
(Davide Kalabrija i Ismael Benaser) AC Milan's Ismael Bennacer celebrates scoring their first goal with Davide Calabria Champions League - Quarter Finals - First Leg - AC Milan v Napoli
REUTERS/Daniele Mascolo (Davide Kalabrija i Ismael Benaser)
Real Madrid's Karim Benzema celebrates scoring their first goal Champions League - Quarter Finals - First Leg - Real Madrid v Chelsea
REUTERS/Albert Gea (Karim Benzema je doveo Real Madrid u vođstvo) Champions League - Quarter Finals - First Leg - Real Madrid v Chelsea
REUTERS/Albert Gea (Karim Benzema je doveo Real Madrid u vođstvo)
REUTERS/Juan Medina (Real Madrid – Čelsi: Karvahal i Ben Čilvel)
San Siro AC Milan fans display a tifo inside the stadium during the UEFA Champions League quarterfinal first leg match between AC Milan and SSC Napoli at Giuseppe Meazza Stadium on April 12, 2023 in Milan, Italy. AC Milan v SSC Napoli: Quarterfinal First Leg - UEFA Champions League
(Photo by Marco Luzzani/Getty Images)
Real Madrid fan with a scarf inside the stadium before the match Champions League - Quarter Finals - First Leg - Real Madrid v Chelsea
REUTERS/Juan Medina
REUTERS/Daniele Mascolo (Milan - Napoli) Merchandise for sale outside the stadium before the match Champions League - Quarter Finals - First Leg - AC Milan v Napoli
REUTERS/Daniele Mascolo (Milan – Napoli)