Denver deklasirao oslabljeni Finiks, Jokić ponovo dominirao

NBA 12. jan 20237:28 2 komentara
Matthew Stockman/Getty Images

Nagetsi su ostvarili četvrti vezani trijumf u NBA ligi, a žrtva je u Koloradu bila oslabljena ekipa Finiksa 126:97. Meč koji je rešen praktično u prvom poluvremenu, a Nikoli Jokiću nedostajala je jedna asistencija da upiše 12 tripl dabl u sezoni.

Srbin je za manje od 29 minuta na parketu upisao 21 poen (10/15 šut iz igre), imao 18 skokova i devet uspešnih dodavanja. Nije ni ulazio u igru u poslednjoj četvrtini.

Denver je lako rešio oslabljenje Sanse. Finiks je pored od ranije povređenih Bukera i Krisa Pola, na ovom meču igrao i bez prvog centra Deandre Ajtona. Nisu imali nikakvu šansu protiv raspoloženiih grumenja.

Posle prve četvrtine Denver je imao plus šest, a na poluvremenu velikih 16 poena viška. Rešila su grumenja i treći deo igre sa plus devet, što im je omogućilo da se glavne zvezde odmore u poslednjih 12 minuta.

Pored Jokića i Hiland je upisao 21 poena, dok je Džamal Marej imao 16 poena. U redovima Finiksa najefikasniji je bio Tori Kreg, nekadašnji as Denvera, koji je stigao do 16 poena.

Denver je i dalje sa Memfisom najbolji tim Zapada sa skorom 28:13, dok je Finiks sedmi u konferenciji sa odnosom 21:22. U noći između petka i subote Nagetsi gostuju Los Anđeles Klipersima.