Loznica izbacila Čukarički, trećeligaš bolji od Voždovca

Fudbal 27. okt 202117:48 1 komentar
Srđan Jovanović
Srđan Stevanović/Starsport

Dueli šesnaestine finala Kupa Srbije u sredu su doneli i iznenađenja - takmičenje je završeno za Čukarički i Voždovac.

Fudbaleri Čukaričkog eliminisani su iz Kupa Srbije porazom od Loznice u šesnaestini finala.

Jedini gol na ovom meču za pobedu ekipe iz Prve lige Srbije postigao je posle pola sata igre Nikola Milinković.

Čukarički je preko Ndiajea došao u nadoknadi do izjednačenja, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Iznenađenje je priredio i trećeligaš Radnički koji je bio bolji od Voždovca pobedom rezultatom 2:1. Trećeligaš, član Srpske lige, grupa Beograd, posao je ispostavilo se rešio u prvom poluvremenu.

Novobeograđani su Zmajevima u prvom poluvremenu dali dva brza gola iz kontranapada, a gol Miloša Pantovića samo je ublažio poraz superligaša.

Plasman u osminu finala obezbedio je Novi Pazar minimalnom pobedom protiv Budućnosti iz Dobanovaca, kao i Rad koji je slavio 1:0 na gostovanju Slogi iz Požege.

Bačka je prošla dalje nakon boljeg izvođenja penala u duelu protiv Proletea 1:1 (3:2). Radnički iz Niša eliminisao je Dinamo iz Vranja (1:0), Napredak je bio bolji od pančevačkog Železničara (1:0), TSC od Zlatibora (4:0) dok je Javor eliminisao Mačvu (2:1).