Majami poveo 3:1, Nju Orleans poravnao protiv FIniksa

Košarka 25. apr 202207:41 0 komentara
Majami Hit Atlanta Houks
REUTERS/Brett Davis

U četvrtoj utakmici prve runde istočne konferencije NBA plej-ofa Majami je kao gost savladao Atlantu 110:86 i poveo 3:1 u seriji. Na Zapadu Nju Orleans je bio bolji kod kuće od Finiksa 118:103 i izjednačio na 2:2.

Veliki korak napravio je Hit ka plasmanu u konferencijsko polufinale. Malo timova kroz istoriju uspevalo je da preokrene seriju kada je gubilo 3:1, a utisak je da ova Atlanta sada to naprosto nije u stanju. Jednostavno, Majami je bolji tim i pravo čudo bi trebalo da se dogodi da se ne nađe među četiri na Istoku, a prvu šansu imaće u petom meču, koji se igra na Floridi.

Domaćin je bolje počeo. Čak je došao do +8 u drugoj četvrtini (37:29), a onda je usledila serija Hita 15-0, kojom je promenjena dinamika meča. Na poluvreme gosti su otišli sa 14 poena razlike (55:41) i osim u par navrata, nisu ispuštali dvocifrenu prednost, koja je najviše iznosila 26 poena razlike (95:69).

Kod pobednika Džimi Batler je meč završio sa dabl dabl učinkom od 36 poena i 10 skokova, Adebajo i Taker su imali po 14 poena. Na drugoj strani Hanter je bio najefikasniji sa 24 poena, Noks je zabeležio 12, a nosioci igre Tre Jang sa devet i Bogdan Bogdanović sa četiri poena, isto toliko skokova i asistencijom, nisu bili na uobičajenom nivou.

Peti meč igra se u Majamiju u noći utorka na sredu. Mnogo više borbe je u seriji prvog i osmog na Zapadu. Finiks Sansi su naišli na tvrd orah u vidu Nju Orleans Pelikansa. Jesu napravili brejk u trećoj utakmici, ali u četvrtoj Pelikansi su slavili 118:103 i seriju vratili na početak.

Bolja igra u drugom poluvremenu, posebno u trećoj deonici koju su dobili 35:23, donela je Nju Orleansu izjednačenje u seriji na 2:2 i priličnu dramu za možda i prvog favorita za titulu. Kod pobednika Ingram je briljirao sa 30 poena, a pratio ga je Valančijunas sa 26 poena i 15 skokova. Kod Sansa Ejton je bio najefikasniji sa 23 poena i imao je osam skokova, dok je Mekgi pridodao 14.

Serija se vraća u Finiks gde se u noći utorka na sredu igra peti meč, a sigurno se igra i šesti, koji je na programu dva dana kasnije u Nju Orleansu.