Seltiksi ispratili Bogdanove Hokse iz plej ofa

NBA 28. apr 20237:29 0 komentara
Kevin C. Cox/Getty Images

Jak otpor pružili su Atlanta Hoksi, ali favorizovani Boston Seltiksi idu u drugo kolo plej ofa Istočne konferencije u NBA ligi. Tim iz Masačusetsa dobio je šestu utakmicu 128:120 i ukupnim skorom 4:2 eliminisao ekipu za koju igra Bogdan Bogdanović.

Nije Atlanta bila bez šansi da napravi još jedno iznenađenje i seriju uvede u majstoricu, koja bi se igrala u Bostonu.

povezane vesti

Utakmica je u svom najvećem delu bila ravnopravna i nijedna ni druga ekipa nisu uspevale da se značajnije odlepe. Na ulasku u poslednju četvrtinu skor je bio 100:98 za Atlantu.

Rezultatska klackalica bila je sve do rezultata 113:110 za Hokse na pet minuta do kraja. Usledila je serija Bostona od 11:0 u kojoj su po trojku pogodili Braun, Horford i Tejtum, a ovaj poslednji je sve zaključio još jednom dvojkom. Otišli su Seltiksi na 121:113 i više nije bilo povratka za Hokse.

Udarni tandem Seltiksa Braun – Tejtum ubacio je 62 poena. Braun je stigao do 32 poena, pet skokova i dve asistencije, dok je Tejtum na svom kontu imao 30 poena, 14 skokova i sedam asistencija. Odličnu podršku dali su im Smart sa 22 i Brogdon sa 17 poena.

Na drugoj strani Bogdan Bogdanović je igrao nešto manje od 20 minuta i upisao 12 poena uz šut iz igre 5 od 8. Tre Jang je bio najefikasniji u Atlanti sa 30 poena i deset asistencija. Hanter je imao 20, Kolins 17, a Marej 14 poena.

Boston će u narednoj rundi plej ofa igrati protiv Filadelfije, koja je počistila Bruklin ukupnim rezultatom 4:0 u seriji.