Braga slavi Srbina: Stojiljković sa dva gola srušio Maritimo

Braga slavi Srbina: Stojiljković sa dva gola srušio Maritimo Izvor: Getty images by Michael Dodge

Doskorašnji napadač Čukaričkog Nikola Stojiljković zablistao je u dresu Brage, u petom kolu portugalskog šampionata.

On je u svojoj trećoj utakmici u novom klubu postigao dva gola i bio najzaslužniji za pobedu svoje ekipe protiv Maritima rezultatom 5:1.

Stojiljković je mrežu gostiju načeo briljantnim udarcem u sedmom minutu. Prihvatio je grudima loptu i onda je maestralno šutirao levom nogom pogodivši malu mrežu protivničkog gola.

Bivši napadač Čukaričkog je i duplirao prednost svoje ekipe, postigavši u 34. minutu drugi gol. Maritimo je smanjio ppreko Souse u 37. minutu, ali je u nastavku dobio dva crvena kartona, pa su Rafa, Silva i Fonte stavili tačku na pobedu Brage.

Stojiljković je igrao do 79. minuta kada ga je zamenio Eduardo.

Ovom pobedom Braga se popela na deobu treće pozicije na tabeli sa devet bodova, dok je Maritimo ostao 15. sa pet bodova.

Stojiljković je u mlađim kategroijama igrao za Partizan, ali nikada nije zaigrao za prvi tim crno-belih. Počeo je u Radfu 2009. godine, a ime je napravio u Čukaričkom gde je na 74 utakmice postigao 25 golova.

U ponedeljak su u portugalskom šampionatu na programu još dve utakmice. Ekipa Belenenseša savladala je Moreirense sa 2:0, dok se od 22h sastaju Sporting i Nacional.