Zatvori

Eurobasket: Francuzi treći, Srbija bez medalje!

Eurobasket: Francuzi treći, Srbija bez medalje! Izvor: Tanjug/AP Photo/Michel Euler
Gober u duelu sa Srbijom

Košarkaši Srbije ostali su bez medalje na Evropskom prvenstvu čiji se zavšetak igra u Lilu.

U borbi za treće mesto, Srbija je izgubila od domaćina Francuske rezultatom 81:68.

Francuzi su vodili od početka, čemu je doprinela nervozna igra srpskog tima, koji je nastavio seriju loših šuteva iz meča sa Litvanijom.

Međutim, zahvaljujući Bogdanu Bogdanoviću koji je postigao pet uzastopnih poena, prva četvrtina je završena nerešenim rezultatom 16:16.

Bogdanović je nastavio u istom stilu, i početkom druge četvrtine odveo Srbiju do vođstva od četiri poena.

Francuzi su ubrzo odgovorili, i ponovo preuzeli kontrolu na terenu, pa su u jednom trenutku imali i plus devet.

Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 37:32 za domaćine, da bi u drugom poluvremenu prednost polako počela da se povećava.

Teodosić nije bio raspoložen za igru, a Francuzi u finišu treće četvrtine stižu i do najveće prednosti od 16 poena.

Srbija je u poslednjih pet minuta meča uspela da se primakne na minus devet, ali nije imala rešenje za odličnu igru protivnika u napadu.

Najefikasniji u francuskom timu bio je Nando De Kolo sa 20 poena, Furnije i Gober postigli su po 15, Toni Parker 13.

Kod Srbije, dvocifreni učinak imali su Bogdanović sa 14, Bjelica sa 12 i Raduljica, koji je imao 11 poena. Izostali su koševi Miloša Teodosića, pošto je plejmejker Srbije završio meč sa svega tri poena.

Francuska je nastavila niz osvajanja medalja na Evropskoim prvenstvima - pre dve godine u Sloveniji uzela je zlato, dok je 2011. u Litvaniji bila druga.

SRBIJA: Teodosić 3, Simonović 3, Kuzmić, Bogdanović 14, Bjelica 12, Marković 8, Kalinić 1, Nedović 9, Milosavljević, Raduljica 11, Erceg 7, Milutinov.

FRANCUSKA: Vesterman, Batum 7, Lovernj 1, Kahudi 2, Parker 13, Furnije 15, Pijetrus, De Kolo 20, Diao 4, Žalebel 4, Gober 15, Džeti.