Fener izbacio Anderleht, Astana blizu evropskog proleća

Odigrana su prva dva meča četvrtog kola takmičenja po grupama u Ligi Evrope. Pobede na svom terenu zabeležili su Astana protiv Jabloneca i Fenerbahče protiv Anderlehta, čime su napravili ogromne korake ka plasmanu u nok-aut fazu.

Fenerbahče Izvor: Carlos Rodrigues, Getty Images Sport
Fenerbahče

U derbiju Grupe D Fener je posle remija iz prošlog kola u Briselu 2:2 dočekao Anderleht u želji da ga pobedom izbaci iz trke za prolaz u eliminacionu fazu. Međutim, gosti su se dobro branili sve do 71. minuta. Valbuena je uputio centaršut iskosa sa leve strane, ali loptu niko nije zahvatio i unutrašnji efe je bio dovoljno jak da ona na kraju završi iza leđa golmana Didilona. Samo tri minuta kasnije sve je rešeno. Ponovo je Valbuena bio u glavnoj ulozi, sjajno prodro i onda na petercu upolio Mikela Fraja, kojem nije bilo teško da zatrese praznu mrežu. Anderleht je na kraju završio meč sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Zakarija Bakali. Fenerbahče je drugi u grupi sa sedam bodova, dva manje od lidera Dinama i četiri više od Spartaka iz Trnave, sa tim da ove dve ekipe tek treba da odigraju svoj meč. Anderleht je poslednji sa bodom i nema više šanse za prolaz dalje.

Astana se izdvojila kao lider Grupe K, pošto je pobedila Jablonec 2:1 posle dosta muka. Poveli su domaći već u 18. minutu preko Pedra Enrikea. Međutim, gosti su došli do izjednačenja u 41. minutu pošto je Zaintudinov postigao autogol. Ipak, tri boda su na kraju ostala u Kazahstanu, a junak domaćih bio je Postnikov u 88. minutu. Za domaćina svih 90 minuta odigrao je Antonio Rukavina. Astana ima osam bodova, tri više od kijevskog Dinama, a pet od Rena. Upravo ove dve ekipe igraju svoj meč. Jablonec je poslednji sa dva boda.