Roma korača ka osmini finala, pobeda Valensije

Fudbaleri Rome savladali su i drugi put CSKA, ovog puta u Moskvi 2:1, čime su trasirali put ka osmini finala Lige šampiona. Valensija je došla do prve pobede.

Roma Izvor: Getty Images/Paolo Bruno
Roma

Vučica je povela na Lužnikiju već u četvrtom minutu preko Kostasa Manolasa, koji je najbolje skočio posle kornera Pelegrinija. Iako im ovaj rezultat nikako nije igrao, Armejci se nisu zaleteli i vrebali su šansu eventualno iz kontranapada. Jedna takva prilika ukazala se u 51. minutu a Sigurdson je bio siguran u završnici i doneo izjednačenje. Samo pet minuta kasnije Magnuson je dobio drugi žuti karton i CSKA je ostao sa desetoricom, a to je Roma momentalno iskoristila i posle samo tri minuta došla do novog vođstva. Asistent kod prvog gola Pelegrini ovog puta je bio strelac i doneo važne bodove Vučici. Roma je lider Grupe G sa devet bodova, tri više od Reala koji ima utakmicu manje i pet od CSKA, tako da im je samo još bod dovoljan u naredna dva duela, u Rimu protiv Reala i Plzenju za osiguravanje druge faze.

Prvu pobedu u elitnom takmičenju ove sezone zabeležila je Valensija. Popularni Slepi miševi na Mestalji su opravdali ulogu favorita protiv Jang Bojsa i slavili 3:1. Briljirali su dvostruki strelac Santi Mina i Karlos Soler, asistent kod prva dva gola i strelac trećeg. Jedini gol za Švajcarce postigao je Rože Asal. Valensija je sada druga na tabeli Grupe H sa pet bodova, četiri manje od lidera Juventusa i jedan više od Mančester Junajteda, ali ima i utakmicu više od ove dve ekipe. Jang Bojs je četvrti sa bodom.