Piksi opstao, Šangaj SIPG šampion Kine!

Piksi opstao, Šangaj SIPG šampion Kine! Izvor: Junko Kimura/Getty Images
Dragan Stojković Piksi

Fudbaleri Šangaj SIPG prekinuli su sedmogodišnju dominaciju Guangdžou Evergrandea i prvi put u istoriji osvojili titulu šampiona Kine.

Ekipa trenera Vitora Pereire je u pretposlednjem kolu pobedila Peking Rene sa 2:1, a s obzirom na to da je Evergrande u gostima poražen od Čonging Lifana i bod im je bio dovoljan da obezbede prvo mesto.

Strelci za novog šampiona bili su Ahmedov u 20. i najbolji strelac i igrač prvenstva Kine Vu Lei u 47. minutu. Sjajni Kinez je sa 27 golova na čelu liste strelaca. Jedini pogodak za Peking Rene postigao je Diop u 65. minutu.

Guangdžou RIF koji sa klupe vodi Dragan Stojković Piksi je pobedom protiv Hebeija 2:1 kolo pre kraja obezbedio opstanak u ligi. Domaći su poveli autogolom Du Venjanga u 10. minutu, a prednost Piksijevog tima duplirao je Zahavi u 53. minutu. Počasni gol za Hebei delo je Ernanesa.

Duško Tošić je odigrao celu utakmicu za Guangdžou RIF.

U poslednjem kolu će se znati drugi putnik u niži rang takmičenja. Gidžiou je odavno drugoligaš, a čak šest timova strahuju od selidbe u diviziju niže.