Silve donele trijumf Portugalcima u Hožuvu

Aktuelni šampion Evrope Portugalija napravila je veliki korak ka osvajanju Grupe 3, što automatski znači plasman na Fajnal for Lige nacija, pošto je na gostovanju savladala Poljsku 3:2.

Andre Silva Izvor: Hector Vivas/Getty Images
Andre Silva

Iako igraju čitavu Ligu nacija bez najboljeg igrača Kristijana Ronalda, to se praktično ne oseća na igri Portugalaca. Ipak, nije sve najbolje počelo pošto su domaći došli prvi do gola. U 18. minutu Pijatek je odlično reagovao na drugoj stativi, posle kornera Kurzave i loše procene golmana Ruija Patrisija. Onda je stvari preuzeo napadački "Silva triling". Prvo je Andre Silva u 31. minutu krunisao odličnu akciju i fantastičnu asistenciju Picija sa dva, tri metra pretvorio u gol, drugi u ovom takmičenju. Do poluvremena kontinentalni šampion je došao i do preokreta. U 42. minutu Rafa Silva je zaobišao Fabijanskog i imao prazan gol ispred sebe, ali nije imao sreću da se upiše u listu strelaca jer mu je uklizao Kamil Glik i ugurao loptu u sopstvenu mrežu.

Rezultatom 1:2 otišlo se na poluvreme, a za treći gol, koji je postignut u 52. minutu najzaslužniji je i treći Silva, Bernardo, koji je sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio donji ugao gola Fabijanskog, koji je samo uspeo da zakači tu loptu. Do kraja Poljaci su samo uspeli da smanje preko Blažičkovskog u 77. minutu, ali nisu uspeli da izbegnu poraz. Ovom pobedom Portugalija je zadržala prvo mesto u Grupi 3 sa šest bodova i sa čak pet bodova više od Poljske i Italije na polovini takmičenja imaju velike izglede za plasman na Fajnal for.

U C ligi pored utakmica Grupe 4 u kojoj su Srbija i Crna Gora odigran je i meč Grupe 1 između Izraela i Škotske. Domaćin je na kraju slavio posle preokreta 2:1, golovima Pereca u 52. i autogolom Tirnija u 75. minutu, dok je Škote u vođstvo doveo Malgru iz penala u 25. minutu. Sauter je u 61. minutu dobio drugi žuti karton zbog udarca laktom i time otežao situaciju za Škotsku. U ovoj grupi na polovini takmičenja sve tri ekipe Škotska, Izrael i Albanija imaju po tri boda.

Što se tiče D lige odigrani su mečevi Grupe 3, a pobede su zabeležili Azerbejdžan u gostima protiv Farskih Ostrva 3:0 i reprezentacija Fudbalskog saveza Kosova kod kuće protiv Malte 3:1. Ovom pobedom reprezentacija Fudbalskog saveza Kosova došla je do prvog mesta u grupi sa sedam bodova, Azerbejdžan ima pet, Farska Ostrva tri i Malta bod.