Zvezda od agonije do pobede u Monaku

Zvezda od agonije do pobede u Monaku Izvor: ABA, Budućnost Voli
Crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Monako u gostima rezultatom 66:63 u drugom kolu Evrokupa.

U dvorani na stadionu "Luj Drugi" je viđena veoma tvrda utakmica sa malim brojem poena, iz koje je kao pobednik izašla beogradska ekipa najviše zahvaljujući boljoj igri u poslednjoj deonici.

Izabranici trenera Milana Tomića su bili bolji rival u prvom i drugom delu igre, iako nisu briljirali, ali su u trećoj četvrtini potpuno podbacili. Monako je tada napravio seriju od 18:0, vodio je i sa +11 (42:31), ali je Zvezda u poslednjih deset minuta bila bolja, kako u odbrani tako i u napadu, pa je došla do svoje druge pobede u novoj sezoni Evrokupa.

Najefikasniji u timu Zvezde su bili Perperoglu i Reglend sa po 13 poena, dok je na drugoj strani, u sastavu Monaka Elmedin Kikanović ubacio 22 poena.

Zvezda u narednom kolu, 16. oktobra igra protiv Andore, dok će Monako gostovati na terenu Ulma.

Na tabeli Grupi A Zvezda jedina ima dve pobede, dok po polovičan učinak imaju Galatasaraj, Monako, Andora i Ulm. Poslednja je Breša sa dva poraza.

Monako i Crvena zvezda su počeli meč u dvorani u okviru stadiona "Luj Drugi" na istovetno neefikasan način, pošto je nekoliko početnih napada završeno bez poena.

Tim iz Kneževine je prvi došao do poena, tek posle tri minuta igre, kada je poentirao Elmedin Kikanović. Bivši igrač Crvene zvezde je povisio zakucavanjem za 4:0, dok je Mohamed Faje najzad uzvratio trojkom za 4:3, nakon pet minuta i deset sekundi igre.

Upisao se potom i Cirbes za prvo vođstvo Zvezde (5:4), dok je još jednu trojku za crveno-bele pogodio Bili Beron (8:4). Do kraja četvrtine je Zvezda napravila seriju od 9:0, uz trojku Perperoglua na samom kraju (17:6). Na drugoj strani sve poene za Monako postigao je Elmedin Kikanović.

Drugi period igre je pripao timu Monaka sa 18:12, u kojem su se probudili Lazerik i Džerod Džons. Kikanović je ostao na šest poena, ali je Lazerik Džons bio bez promašaja, sa 2/2 sa linije penala, a 4/4 za dva.

Monako od početka susreta do poluvremena nije pogodio nijednu trojku (0/3), ali je uspeo da izjednači na 24:24. Ipak, u samoj završnici prvog poluvremena Bili Beron pogađa trojku, a potom i Ognjen Dobrić dodaje još dva poena. Rezultat na poluvremenu je skromnih 29:24 za tim iz Beograda.

Meč je u prvom poluvremenu prekinut nakratko, zbog problema sa statistikom, ali je i u drugom delu igre viđeno isto, pa je usledio duži sudijski tajm-aut, da bi se regulisali nastali problemi sa semaforom.

U tom trenutku Zvezda je vodila sa 31:28.

Ipak, pauza nije prijala igračima iz Beograda, pošto je Monako nastavio seriju do 18:0, pa je poveo sa 42:31 kada je Utara pogodio za tri poena.

Trener Crvene zvezde Milan Tomić je pozvao tajm-aut, kako bi razmrdao svoje igrače, koji su do tada ubacili samo dva poena u trećoj deonici. Najzad je agoniju prekinuo Reglend trojkom za 42:34.

Ognjen Dobrić je promašio oba slobodna bacanja potom, Beron je neprecizan bio jednom, dok je posle treće deonice na semaforu pisalo 44:37 za Monako. Zvezda je četvrtinu izgubila sa 20:8.

Stratos Perperoglu je otvorio poslednji deo igre trojkom na asistenciju Čovića (44:40). Još jednom je pogodio grčki košarkaš iz daljine, dok je Reglend uz dvojku, bio precizan i sa linije penala za minus jedan (48:47).

Tvrda utakmica na malo poena je nastavljena i u poslednjih deset minuta, a posle polaganja Cirbesa i jednog nepreciznog slobodnog  bacanja nemačkog košarkaša rezultat je bio 51:50 za Monako.

Posle 2+1 poena Čovića, Zvezda je izjednačila 53:53, dok novu prednost Monaku donosi Džerod Robinson 55:53. Bili Beron je uz dva poena dobio i slobodno bacanje koje je realizovao za vođstvo 56:55.

Rezultatska klackalica je nastavljena poenima Kikanovića, i izgubljenom loptom Zvezde na drugoj strani, pa pogotkom Perperoglua za dva. Zvezda vodi 58:57.

Posle novog polovičnog učinka Cirbesa sa penala, dvojku iz skok šuta je ubacio Robinson, koji se pritom i povredio - 61:61. Zvezda je u sledećem napadu dva puta promašila za tri, ali je zabeležila i tri skoka u napadu, a na kraju je poentirao Reglend 64:61.

Reglend je bio precizan i sa linije za slobodna bacanja, dok igrači Monaka nisu uspeli da iskoriste poslednja dva napada - na kraju 66:63 za Zvezdu.

Statistiku meča pogledajte OVDE

Crvena zvezda je u prvom kolu Grupe A Evrokupa nadigrala Ulm sa 88:73, dok je Monako bio bolji na gostovanju Breši sa 80:68.

Izabranici trenera Milana Tomića su dobro startovali i u regionalnoj ABA ligi, gde su pobedili Cibonu (78:68) i Budućnost u Podgorici (87:71).

Monako, koji sa klupe vodi Sašo Filipovski, u francuskom šampionatu igra promenljivo, pa je tako do sada zabeležio dve pobede i dva poraza. U poslednjem kolu ekipa iz Kneževine je savladala Nanter sa 76:63.