Zvezda nastradala na giljotini PSŽ, Marin za "utehu"

Zvezda nastradala na giljotini PSŽ, Marin za "utehu" Izvor: Mike Hewitt Getty Images Sport

Fudbaleri Pari sen Žermena su savladali Crvenu zvezdu ubedljivim rezultatom 6:1 u drugom kolu Grupe C Lige šampiona.

Crvena zvezda je u potpunosti nadigrana na "Parku prinčeva" u Parizu, a pobeda izabranika trenera Tomasa Tuhela je mogla da bude i ubedljivija.

Strelci za PSŽ su bili Nejmar u 20, 22. i 81. minutu, Edinson Kavani u 37, Anhel Di Marija u 42. i Kilijan Mbape 70. minutu. Brazilac Nejmar je dva puta pogodio iz slobodnog udarca, u prvoj utakmici u Evropi koju je klub iz Beograda primio šest golova.

Puleni trenera Vladana Milojevića su zasluženo poraženi visokim rezultatom, ali im je mala uteha stigla preko Marka Marina, koji je u 74. minutu postigao jedini pogodak za Zvezdu na meču, a prvi za srpski klub u grupnoj fazi elitnog takmičenja.

Crvena zvezda sledeći meč u Grupi C igra 24. oktobra protiv Liverpula na Enfildu, dok PSŽ istog dana dočekuje Napoli.

4. minut - Prvih nekoliko minuta se igralo na sredini terena, a prvi napad PSŽ prekida Čaušić prekršajem nad Nejmarom. Posle slobodnog udarca Edinson Kavani je bio u šesnaestercu Zvezde, ali nije uspeo da dođe do lopte.

8. minut - Zvezda je prekinula napad Svetaca, kombinovali su Marin i Ben, a na kraju je nekontrolisano šutirao Čaušić. Na drugoj strani je PSŽ bio u prilici da postigne gol, loše je boksovao Borjan, šutirao je Mbape, ali je lopta prošla tik uz levu stativu.

14. minut - Opasno je bilo ponovo pred golom Borjana, prošao je Kilijan Mbape, ali Kavani nije uspeo da šutira. Odmah zatim je još jednom intervenisao golman Zvezde, kada je iskosa sa desne strane šutirao Mbape.

20. minut Goool - Pari sen Žermen je poveo u 20. minutu, a strelac je bio Nejmar iz slobodnog udarca sa 21. metra. Odlično je Brazilac prebacio živi zid Zvezde, preletala je lopta i Savića koji je skočio, a Milan Borjan je bio nemoćan uprkos paradi.

22. minut Goool - Nastavili su Sveci sa napadima, posle auta je loptu na kratko prihvatio Rabio, povukao je ka golu Zvezde Nejmar, dodao je Mbapeu na krilu, koji je kompletirao dupli pas, da bi Brazilac zakucao loptu pod prečku Borjana.

27. minut - Još jednom je Borjan bio na vetometini, šutirao je glavom Kavani, a reprezentativac Kanade je opet morao da reaguje.

37. minut Goool - PSŽ je i u narednih deset minuta kontrolisao sva dešavanja na meču, a onda je krunisao odličnu igru golom Kavanija. Urugvajac je bio na deset metara od gola protivnika, izbacio je Krstičića iz igre, onda je šutirao, lopta je zakačila Degeneka i prevarila Borjana - 3:0.

41. minutGoool - Nastavlja se košmar Zvezde. Tomas Menije je prihvatio loptu na desnom krilu, spoljnim delom stopala je centrirao, niko od defanzivaca kluba iz Beograda nije stigao da interveniše, da bi gol postigao Anhhel Di Marija. Argentinac je bio sam ispred Borjana i samo je volšebno pipnuo loptu, koja je lagano završila u mreži 4:0

45. minut - Igrarija Nejmara. Haos je napravio Brazilac na levom krilu, prvo je odbranio Borjan, da bi ofanzivac PSŽ izigrao Degeneka, proturivši mu loptu kroz noge.

Poluvreme je gotovo. Zvezda je bila bez šansi. PSŽ je bio silovit 4:0

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Trener Crvene zvezde Vladan Milojević je na teren u napadu umesto Veljka Simića poslao Milana Pavkova, a Srđana Babića na mesto Vujadina Savića u defanzivi.

50. minut - U nastavku je PSŽ i dalje u naletu. Izveli su Sveci dva kornera, a na kraju je Rabio šutirao glavom preko gola. Minut kasnije Nejmar je gađao po zemlji, a Borjan je morao da se baci i spreči 5:0. Usledio je još jedan napad, Mbape je uposlio Nejmara, koji je šutirao pravo u golmana Zvezde.

56. minut - Mbape je imao stopostotnu šansu, nije pogodio, ali je bio i u ofsajdu, pa je igra zaustavljena. Akcije PSŽ se ređaju kao na traci, Borjan je bio nesiguran, ali na njegovu sreću lopta je završila pored stative.

64. minut - Prvi šut Crvene zvezde u okvir gola protivnika. Šutirao je Marko Marin, ali je bez problema loptu zaustavio Areola. Probao je minut kasnije i Rodić, ali pravo u golmana Svetaca.

70. minut Goool - Sjajna akcija Svetaca za 5:0. Nejmar je bio na oko 20 metara od gola Zvezde, volšebno je pronašao Bernata koji je utrčao sa levog krila, odbrana Zvezde je još jednom bila nemoćna, da bi Španac asistirao Mbapeu, koji je postigao svoj prvi gol na meču sa samo pet metara.

74. minut Goool - Marko Marin je ispisao istoriju Zvezde, pošto je postigao prvi gol za crveno-bele u grupnoj fazi elitnog takmičenja. Lorenco Ebisilio je minut ranije ušao u igru umesto Bena, ali je potom uposlio bivšeg nemačkog reprezentativca na desnom krilu. Marin je istrčao pred Areolu, snažno šutirao desno iskosa pod prečku, zatresao mrežu Parižana i koliko toliko doneo utehu Zvezdi 5:1.

81. minut Goool - Nejmar je ponovo postigao gol iz slobodnog udarca. Brazilac je ovoga puta do het-trika došao šutom sa 25 metara, Borjan je bio i loše postavljen, a lopta je laserski tačno pogodila gornji desni ugao gola. Minut kasnije mrežu Zvezde je zatresao Kavani, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Jedan od najskupljih timova na svetu, predvođen Nejmarom, Kilijanom Mbapeom i Edinsonom Kavanijem, na startu elitnog klupskog takmičenja poražen je u Liverpulu, dok je srpski prvak na stadionu "Rajko Mitić" odigrao bez golova sa Napolijem.

Trener domaćih Tomas Tuhel zbog suspenzije za današnji meč na raspolaganju nema Đanluiđija Bufona, dok su povređeni Dani Alves i Lajvin Kurzava. Sa druge strane put Pariza nije krenuo povređeni Ričmond Boaći.

U drugoj utakmici grupe C u 21 čas u Napulju se sastaju Napli i Liverpul.

Meč iz Pariza pratite uživo na sajtu Sport kluba.

PSŽ - Crvena zvezda

PSŽ: Areola - Bernat, Tijago Silva, Kimpembe, Menije - Rabio, Verati - Di Marija, Nejmar, Mbape - Kavani.

Crvena zvezda: Borjan - Rodić, Degenek, Savić, Stojković - Krstičić, Jovičić - Simić, Čaušić, Marin - Ben.