LŠ: Siti primio najbrži gol, pa preokrenuo, het-trik Dibale

LŠ: Siti primio najbrži gol, pa preokrenuo, het-trik Dibale Izvor: Michael Regan, Getty Images Sport

Fudbaleri Mančester Sitija uz mnogo sreće pobedili su Hofenhajm u 2. kolu grupe F Lige šampiona sa 2:1, dok je Juventus u grupi H lako izašao na kraj sa Jang Bojsima - 3:0.

Hofenhajm je poveo već 44. sekuni i to je najbrži pogodak koji su Građani primili ikada u elitnom takmičenju. Kerem Demirbaj je asistirao Isaku Belfodilu, koji je izbegao ofsajd zamku Gvardiolinog tima i rutinski savladao Edersona Moraeša.

Engleski prvak je brzo odgovorio i u 8. minutu izjednačio je pogotkom Serhija Aguera kojem je prethodila akcija tipična Sitiju. David Silva je proigrao Liroja Sanea, a Nemac asistirao Argentincu koji je sa pet metara matirao Olivera Baumana.

Siti je 66 odsto utakmice imao loptu u posedu, uputio je šest udaraca u okvir gola, domaći duplo manje, a izveli su i osam kornera u odnosnu na jedan nemačkog tima.

Terenska inicijativa isplatila se tek u 87. minutu i to posle velike greške domaćih koju je iskoristio David Silva i prvim golom u sezoni u Ligi šampiona doneo trijumf Građanima.

Siti posle dva meča ima tri boda, dok je Hofenhajm ostao na bodu osvojenom na startu protiv Šahtjora.

Juventus je u grupi H na "Alijanc" stadionu bio ubedljiv Jang Bojsa - 3:0. U odsustvu suspendovanog Kristijana Rolanda ukazanu šansu sjajno je iskoristio Paulo Dibala koji je postigao sva tri gola za Staru damu.

Argentinac je u 5. minutu doveo svoj tim u vođstvo nakon što je sjajno reagovao posle asistencije Leonarda Bonućija. Na 2:0 povisio je u 33. minutu pogotkom iz neposredne blizine i sa ovim rezultatom otišlo se na poluvreme.

Prvak Italije dominirao je i u nastavku meča, a odlično izdanje Dibala je krunisao u 69. minutu kada se našao na pravom mestu posle asistencije Huana Kvadrada.

Gosti su utakmicu završili sa igračem manje jer je Mohamed Ali Kamara zbog dva žuta kartona isključen u 78. minutu.

Srpski internacionalac Miralem Sulejmani zamenjen je u 71. muinutu.

Juventus je lider grupe H sa 6 bodova i u sledećem kolu gostuje Mančester Junajtedu, koji večeras dočekuje Valensiju, dok je Jang Bojs bez bodova.