SAD posle pet setova slomile Srbiju u Bariju

SAD posle pet setova slomile Srbiju u Bariju Izvor: FIVB
Srbija - SAD

Reprezentacija Srbije je u svom prvom meču na 19. Svetskom prvenstvu u odbojci, koje zajedno organizuju Italija i Bugarska, izgubila u Bariju od Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 3:2.

Amerikanci su protiv izabranika selektora Nikole Grbića slavili po setovima rezultatom 15:25, 25:14, 21:25, 25:20 i 15:10.

Srbija je na jugu Italije, u gradu koji svi navijači Crvene zvezde rado pamte zbog osvajanja Kupa evropskih šampiona u fudbalu 1991. godine, prikazala veoma dobru igru protiv blagog favorita Sjedinjenih Američkih Država, ali je na kraju ipak poklekla u petom setu.

Orlovi su odigrali sjajan prvi set, dok su u drugom istom merom uzvratili Amerikanci. U trećem se vodila velika borba i taj set je otišao u korist Srbije, dok je u sledećem periodu ponovo izjednačila selekcija SAD. Na kraju, u petom setu, odlučio je bolji start Amerikanaca, koji su potom prednost sačuvali do pobede.

U timu SAD po 19 poena su upisali Met Anderson i Eron Rasel, dok je 16 puta poentirao Tejlor Sender. Najefikasniji u reprezentaciji Srbije bio je Uroš Kovačević sa 19 poena, Aleksandar Atanasijević je upisao 14 poena, a Marko Ivović 12.

U drugom kolu Svetskog prvenstva Srbija će u četvrtak od 20,30 igrati protiv Kameruna, a direktan prenos možete pratiti na Sport Klubu 1. SAD od 17,00 igraju protiv Australije (SK3).

Reprezentacija Srbije je odigrala sjajan prvi set protiv Sjedinjenih Američkih Država, selektor Nikola Grbić je taktički odlično postavio meč, a Orlovi su dominirali gotovo od početka do kraja tog dela igre.

Iako su Amerikanci poveli sa 3:1, ubrzo je došlo do izjednačenja posle čega je Srbija konstantno bila u prednosti.

Srbija je set završila sa 11 poena iz napada, uz četiri iz bloka i tri na svoj servis, dok su Amerikanci pogrešili osam puta - 25:15.

Kako je delovala Srbija u prvom setu, tako je izgledala selekcija SAD u drugom delu igre. Srbija je imala velikih problema na servisu i u organizaciji napada, što su Amerikanci vešto koristili, te su drugi set lako dobili sa 25:14.

U trećem setu je viđena velika borba, a Srbija je tek na 12:11 došla u vođstvo, kada je poentirao Kovačević. Nastavio je sjajnim servisima Atanasijević, da bi seriju prekinuo Holt za smanjenje rezultata 15:12. Orlovi su imali i plus četiri, ali su se Amerikanci primakli na 19:18. Ipak, izabranici Nikole Grbića su odbili sve napade na kraju i osvojili set rezultatom 25:21.

Amerikanci su odmah na startu četvrtog seta nametnuli svoj ritam, pa su najviše zahvaljujući Holtu i Raselu došli do vođstva od 7:3. U tim momentima je nekoliko puta blokiran Aleksandar Atanasijević, a tim SAD je potom otišao na drugi tehnički tajm-aut uz prednost od 16:9. Srbija je zatim napravila seriju od 5:0, te je uspela i da se pribiliži na 20:18. Iako su srpski odbojkaši prikazali veliku požrtvovanost, na kraju seta nisu uspeli da zadaju ključan udarac, pa su izgubili set rezultatom 25:20.

Peti set je počeo loše po Srbiju, pošto su Amerikanci asem, blokom i posle dužeg poena došli do 3:0, nakon čega je Nikola Grbić uzeo tajm-aut. Uzvratio je Atanasijević tek za 4:1, a onda i Lisinac blokom za 4:2. Međutim, na promenu strana SAD su otišle sa prednošću od 8:5, posle poena Holta i Andersona. Olako je Srbija izgubila poen prelazom Ivovića za prednost SAD od 11:6, a onda je i Grbić prekinuo sledeći poen zatrživši čelendž. Čelendž je uvažen, a potom je prošao i Kovačević za 11:8.