Kapiten Pogba i Šo za trijumfalan početak Junajteda!

Kapiten Pogba i Šo za trijumfalan početak Junajteda! Izvor: Laurence Griffiths, Getty Images
Manchester United

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su Lester Siti na Old Trafordu sa 2:1 na otvaranju nove sezone Premijer lige.

Crvene đavole su do trijumfa vodili novi kapiten Pol Pogba, koji je bio strelac u trećem minutu sa penala, i Luk Šo pogotkom u 83.

Počasni gol za Lisice dao je Džejmi Vardi u 90+3. minutu. Pereira je centrirao, lopta se od stative odbila pravo na nogu napadaču Lisica kojem nije bilo teško da savlada De Heu.

Ekipa Žozea Murinja, koji za ovaj meč nije mogao da računa na Nemanju Matića, Andera Ereru i Antonija Valensiju, tako je na sjajan način započela sezonu u Premijer ligi i sada ima devet dana za pripremu drugog kola i duela sa Brajtonom.

Tim trijumfom, Junajted je nastavio sa odličnim skorom protiv Lestera i sada na 10 utakmica ima osam pobeda i dva remija.

Posle uvodnog perioda i gola Pogbe, kad je tempo igre bio izuzetno visok, meč na Teatru snova je izgubio na intenzitetu. Gosti su se oslobodili početnog pritiska i u nekoliko navrata došli u situaciju da ozbiljnije zaprete golu De Hee.

U 28. minutu, najbolju priliku za izjednačenje imao je Medison, koji je posle dodavanja Pereire snažno šutirao sa desetak metara, ali je De Hea fantastično reagovao.

U finišu poluvremena, domaći su ponovo zaigrali konkretnije i iz takve igre došli do šanse da dupliraju vođstvo. Šo je sjajno utrčao u šesnaesterac po desnoj strani, dobio dobru loptu, ali je njegov udarac bio preslab za Šmajhela.

Murinjova ekipa je nastavila u dobrom ritmu i od starta drugog dela, konstantno je napadala, ali joj je nedostajao završni pas da konkretnije zapreti. Lester se u tim trenucima uglavnom oslanjao na kontre, međutim, defanziva Junajteda je bila spremna za svaki pokušaj.

U 65. minutu viđen je dobar napad domaćih, Aleksis je odlično istrčao, zatim proigrao Matu, ali je udarac španskog veziste sa 16 metara završio pored gola.

Romelu Lukaku je ušao u igru dva minuta kasnije, a iz prvog kokretnijeg dodira sa loptom snažni Belgijanac je mogao da dovede Junajted do 2:0. Borbeni Sančes ga je sjajno proigrao, ali je Lukakuov udarac iz odlične pozicije sa desetak metara zaustavio Šmajhel.

Samo nekoliko trenutaka kasnije, Šo je krunisao dobar napad Đavola i duplirao prednost, da bi manju neizvesnost i nadu gostima u samom finišu vratio Vardi. Ipak, pobeda je zasluženo ostala u Mančesteru.

Pogledajte raspored prvog kola Premijer lige.