Trijumfalan Batin debi u Danskoj - 1:2!

Trijumfalan Batin debi u Danskoj - 1:2! Izvor: Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Partizana ostvarili su pobedu u gostima u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope protiv Noršelena 2:1 i na taj način ulepšali debi novog trenera Zorana Mirkovića.

FK Partizan Izvor: partizan.rs, Miroslav Todorović
FK Partizan

Popularni Bata već startnom postavom je iznenadio. Na desnog beka stavio je Nemanju G. Miletića, koji je postigao gol u Litvaniji za plasman u ovu rundu takmičenja. Takođe, od samog starta na terenu će biti Goran Zakarić, koji je pre samo nekoliko dana došao iz sarajevskog Željezničara.

Partizan (4-2-3-1): Stojković - N. G. Miletić, Marković, Valijente, N. R. Miletić - Zdjelar, Kosović - Janković, Pantić, Zakarić - Rikardo.

Noršelen (4-3-3): Larsen - Bartolec, Hansen, Skovgard, Mini - Kristensen, Nelson, Andersen - Skov Olsen, Rigard Jensen, Damsgard.

Tok meča

Partizan je odlično počeo. Već u drugom minutu posle odličnog centaršuta Zakarića sjajnu šansu imao je Danilo Pantić, ali nije dobro zahvatio loptu glavom. Crno-beli su kontrolisali dešavanja na terenu, a kao plod takvog razvoja događaja došlo je do gola u 10. minutu. Odlično je centrirao Pantić, a sjajno se snašao Rikardo i doveo Parni valjak do vođstva.

Posle vođstva osvajač srpskog kupa prepustio je Dancima igru, ali i pored toga Partizan je više pretio, a sjajnu šansu imao je agilni Zakarić u 32. minutu, ali je šutirao pored gola. Crno-beli su imali kolosalnu priliku da na poluvreme odu sa dva gola prednosti, ali sjajan pas Rikarda nije u gol pretvorio Marko Janković.

Crno-beli su pametno postavili igru i u drugom poluvremenu. S obzirom da su imali vođstvo odlučili su se da prepuste domaćinu da vodi igru i da igraju na kontre. Jednu takvu priliku gosti su iskoristili u 63. minutu, kada je Janković fantastičnim pasom proigrao Zakarića, koji je odličan debi krunisao golom i tako se na najbolji način odužio novom treneru na ukazanom poverenju.

Krenuli su agresivno Danci, na sve ili ništa, što je bilo logično. Takav pristup, ali i loša reakcija Partizanove odbrane doveli su do toga da je Rasmusen postigao gol i prepolovio prednost crno-belih.

Taj gol dao je krila igračima Noršelena, dok je gostima ušla voda u uši. Međutim, rezultat se nije menjao i Partizan je zabeležio novu pobedu u Evropi ove sezone, kojom je otvorio vrata plej-ofa.

Revanš meč na programu je sledećeg četvrtka u Humskoj od 20,30. Ukoliko Partizan prođe u plej-of igraće protiv pobednika dvomeča Bešiktaš - LASK, a u prvom meču u Istanbulu bilo je 1:0 za domaćina golom Rajana Babela.