Braniće zlato: Španovićeva u finalu EP

Braniće zlato: Španovićeva u finalu EP Izvor: Alexander Hassenstein Getty Images Sport

Najbolja srpska atletičarka Ivana Španović plasirala se u finale skoka udalj na Evropskom prvenstvu u Berlinu, te će braniti titulu osvojenu pre dve godine u Amsterdamu.

Plasman u finale Španovićevoj je obezbedio skok iz treće serije, kada je doletela do 6,84 metara. Bio je to i najbolji rezultat u konkurenciji 27 takmičarki.

Srpkinja je prethodno je u prvoj seriji napravila prestup, u drugoj je skočila 6,65.

Drugi rezultat u kvalifikacijama ostvarila je Britanka Sara Proktor (6,75), a treće Nemica Malaika Mihambo (6,71).

Druga srpska predstavnica, mlađana Milica Gardašević, zauzela je 21. poziciju skokom od 6,26, čime je završila takmičenje.

Finale je na programu u subotu od 20.05.