LŠ: Španac odveo Modre na korak do baraža

LŠ: Španac odveo Modre na korak do baraža Izvor: Srdjan Stevanovic, Getty Images

Fudbaleri Dinama iz Zagreba na dobrom su putu da se plasiraju u grupnu fazu Lige šampiona.

Prvak Hrvatske je savladao Astanu u prestonici Kazahstana sa 2:0 u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija i ukoliko sledeće srede u revanšu na "Maksimiru" sačuvaju kapitalnu prednost u plej-ofu će se sastati sa švajcarskim šampionom Jang Bojsom.

Modri su do sada šest puta učestvovali u grupnoj fazi elitnog klupskog takmičenja Evrope, poslednji put u sezoni 2016/17.

Zagrepčani su u prestonici Kazahstana poveli u 39. minutu golom Marija Budimira koji je iskoristio sjajnu solo akciju i asistenciju Španca Danija Olma.

Dvadesetogodišnji Olmo je odlučnu partiju krunisao pogotkom u 84. minutu kada je udarcem sa skoro 25 metara savladao srspkog golmana Nenada Erića. Antonio Rukavina je odigrao ceo meč za domaći tim.