Partizan bez drugog gola, nosi samo 1:0 u Litvaniju

Partizan bez drugog gola, nosi samo 1:0 u Litvaniju Izvor: Srdjan Stevanovic/Getty Images

Partizan je savladao ekipu Trakaija u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope rezultatom 1:0. Crno beli su imali skoro celo drugo poluvreme igrača više, a jedini gol je bio autogol Januševskisa.

U timu Partizana zu Vladimir Stojković, Enake, Valijente, Marković, Šehović, Pantić, Zdjelar, Suma, Ivanović, Kosović i Gomeš.

Ekipu Trakaija predvodi inače bivši igrač Evertona, Spartaka i Lokomotive Dinijar Biljaletdinov koji je najzvučnije ime litvanskog tima.

U šestom minutu je Partizan imao prvi šut u okvir gola Trakaija. Sa dvadesetak metara je šutirao Đorđe Ivanović, nesigurno je intervenisao golman Svedkauskas ali crno beli to nisu iskoristili.

Posle 15 minuta igre crno beli imaju inicijativu, ali još uvek nisu uspeli ozbiljnije da ugroze gol gostiju.

Trakai je imao najbolju priliku u 20. mintu kada su Litvanci povukli polukontru. Tačno sa 16 metara je šutirao Donatas Kazlauskas ali je plasirana lopta prošla pored gola Stojkovića.

U 23. minutu je Rikardo Gomeš probao udarcem sa oko 30 metara, ali nije bilo opasnosti po gol Tomasa Svedkauskasa.

Rikardo Gomeš se u 39. minutu požalio na bolove u preponi, ali će fudbaler sa Zelenortskih Ostrva nastaviti meč.

Nebojša Kosović je dobio žuti karton u 45. minutu zbog grubog starta.

Prvo poluvreme završeno je bez golova, a Paritzan nijednom nije uspeo ozibljnije da pripreti Trakaiju. Crno beli su imali veći posed od protivnika, 53% vremena su držali loptu u svojim nogama, ali nisu imali dovoljno kreativnosti da prevare organizovanu odbranu Litvanaca.

Nebojša Kosović Izvor: Srdjan Stevanovic/Getty Images

U drugom poluvremenu je Trakai krenuo malo ofanzivnije, ali je ipak prvi momenat bitan pomena bio u 52. minutu kada je Modestas Vorobjovas držao rukama Danila Pantića. Tada je Litvanac dobio drugi žuti karton i Trakai je ostao sa 10 igrača na terenu.

Iz slobodnog udarca je probao Partizan, pripretili su crno beli ali nisu uspeli da dođu do gola.

U 57. minutu lopta je konačno u mreži Trakaija. Posle kornera je lopta pogodila jednog igrača litvanske ekipe za 1:0 za srpskog vicešampiona.

Nastavio je Partizan da napada sa igračem više, a u 63. minutu je Rikardo Gomeš šutirao glavom posle ubačene lopte iz kornera ali je Svedkauskas loptu izbacio za još jedan korner.

Zdjear je probao u 67. minutu sa 20 metara oštrim udarcem u sredinu gola, ali je Svedkauskas bio dobro postavljen. Teren je posle toga napustio Danilo Pantić a ušao je Marko Janković.

U 69. minutu je Trakai probao posle kornera, glavom je šutirao jedan od gostujućih fudbalera ali je lako Stojković uhvatio živu loptu.

Saša Ilić, Partizan Izvor: Srdjan Stevanovic, Getty Images

Od 80. minuta na terenu je i Saša Ilić koji je zamenio Đorđa Ivanovića.

Partizan i dalje napada ali su igrači Trakaija imali vrlo organizovanu odbranu i crno beli nisu uspeli da je probiju.