Srpkinje na minus 24 protiv Špankinja

Srpkinje na minus 24 protiv Špankinja Izvor: Laurence Griffiths/Getty Images

Srpska ženska vaterpolo reprezentacija poražena je od španske selekcije rezultatom 26:2 u četvrtom pretposlednjem kolu grupne faze Evropskog prvenstva u Barseloni.

Već u prvoj četvrtini je bilo jasno da je domaća selekcija veliki favorit protiv neiskusne Srbije. Tada je bilo čak 7:1, da bi Špankinje do poluvremena prednost uvećale na 12:1. U trećoj četvrtini je Španija bila bolja 5:1, a domaće su bez milosti bile i u poslednjoj deonici koja je završena rezultatom 9:0.

Oba gola za Srbiju je dala Lara Luka, dok je za Španiju pet golova postigla Paula Leiton Arones.

U poslednjem kolu od 14 časova u subotu Srbija igra protiv Turske, a biće to duel ekipa koje ne znaju za pobedu. Ni jedna ni druga ekipa nemaju šansu da prođu dalje.

Španija posle četvrte pobede igra za prvo mesto protiv Rusije takođe u subotu od 22 časa.