Nula u Rigi, Borjan sačuvao Zvezdu, revanš na SK

Nula u Rigi, Borjan sačuvao Zvezdu, revanš na SK Izvor: Getty Images/Srđan Stevanović
Milan Borjan

Fudbaleri Crvene zvezde i letonskog Spartaka odigrali su nerešeno (0:0) u meču prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Srpski prvak je u duel ušao kao blagi favorit, dok je ekipa iz Jurmale crveno-bele ugostila na na stadionu u Rigi, jer stadion Spartaksa ne ispunjava standarde UEFA.

Prvu priliku za Zvezdu imao je Nenad Krstičić, ali je loptu poslao preko gola.

Izabranici Vladana Milojevića bili su mnogo bolji rival tokom prvih 45. minuta, a nekoliko konkretnih šansi da svoj tim dovedu u vođstvo imali su Nemanja Radonjić, Ben i Milan Pavkov.

Mali problem za beogradsku ekipu prestavljala je povreda Nikole Stojiljkovića, koji je u 17. minutu napustio teren, a umesto njega ušao Pavkov.

Domaći tim imao je dobru šansu u 32. minutu posle kornera, ali je Zvezdina defanzivna linije u poslednjem trenutku uspela da reaguje na pravi način.

U drugom poluvremenu se igralo sa mnogo manjim intezitetom, obe ekipe su pokušavale da agresivnijim napadom pritisnu protivnike, ali nije bilo izglednih šansi za promenu rezultata.

Milojević je u 83. minutu odlučio da Radonjića zamenio Milanom Jevtoviće, a šest minuta pre kraja meča žuti karton zaradio je fudbaler gostujućeg tima Srđan Babić.

Uzbudljiva završnica viđena je u režiji Denisa Davidova, koji je u 87. minutu imao situaciju "1 na 1" sa golmanom Beograđana Milanom Borjanom, u kojoj se Borjan odlično snašao.

Posle duela u kome nije bilo golova, aktuelnog šampiona Srbije očekuje revanš meč za sedam dana, na stadionu "Rajko Mitić".

Iznenađenje prvog kola priredila je litvanska Suduva koja je na domaćem terenu nadigrala APOEL sa 3:1.

Sva tri gola za litvanski tim postigao je Rigino Sisilija, dok je jedini pogodak za APOEL postigao Brazilac Kažu.

Revanš je u utorak na stadionu "Rajko Mitić", uz prenos na Sport klubu.

Meč uživo pratite na ovon linku.

Tok utakmice:

Počela je utakmica u Rigi. Na tribinama Skonto stadiona nema velikog broja navijača, prve procene su da meču prisustvuje oko dve hiljade ljudi, ali Zvezda ima adekvatnu podršku svojih pristalica.

Beogradski tim je konkretniji od starta. Prvu pokušaj imao je Nenad Krstičić, ali je njegov udarac sa distance završio preko prečke.

Crvena zvezda Izvor: Sport Klub
Crvena zvezda

Veliki problem za trenera Vladana Milojevića. Napadač Nikola Stojiljković je zbog povrede zadnje lože morao da napusti teren u 17. minutu. Umesto njega u igru je ušao Milan Pavkov.

U 26. minutu Nemanja Radonjić je dobro šutirao iz slobodnog udarca sa skoro 25 metara, ali je lopta prošla pored leve stative gola domaćih.

Šest minuta kasnije Ben je imao odličnu priliku posle asistencije Jovičića, ali je neometan sa 11 metara levom nogom šutirao preko gola.

Domaći su u sledećem napadu ozbiljno zapretili posle kornera, ali je posle udarca glavom neko od Zvezdinih igrača u poslednjem trenutku loptu izbio sa gol linije.

Radonjić je u 38. minutu ponovo pokušao iz slobodnog udarca, ovoga puta ciljao je desni gornji ugao, ali nije bio precizan.

Pavkov je ponovo imao veliku šansu da Zvezdu dovede do vođstva i to posle greške odbrane Spartaksa u 42. minutu, ali je opet lopta završila pored gola.

Do kraja prvog dela igre nije bilo šansi na obe strane.

Drugo poluvreme bilo je mnogo manje uzbudljivo u odnosu na prvo, a tokom prvih 25 minuta drugog dela igre nije bilo konkretnih šansi za promenu rezultata na obe strane.

Jedinu konkretnu priliku domaći tim imao je u 87. minutu preko Denisa Davidova, kada je Borjan odlično reagovao u situaciji "1 na 1".