Federer dominantno do četvrtfinala Vimbldona

Federer dominantno do četvrtfinala Vimbldona Izvor: Clive Mason, Getty Images Sport
Rodžer Federer

Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u četvrtfinale Vimbldona, pošto je u četvrtom kolu savladao Adrijana Manarina iz Francuske.

Osmostruki šampion Vimbldona pobedio je 26. tenisera sveta posle sat i 47 minuta borbe rezultatom 6:0, 7:5, 6:4, pa sada očekuje boljeg iz meča Gael Monfis - Kevin Anderson.

Legendarni Švajcarac je za samo 17 minuta završio prvi set, te je Manarina ostavio sa "krompirićem" i sa samo pet osvojenih poena!

Manarino se posle dominantne partije Federera na startu pribrao, pa je u drugom setu uspeo da zaustavi njegove napade, spase čak šest brejk lopti, ali je kada se set lomio u 11. gemu poklekao.

Švajcarac je još jednom odlično odigrao na servis gem protivnika, iskoristio sedmu brejk loptu u drugom setu za 6:5, a nakon toga i sjajno servirao za 7:5.

U trećem setu je Manarino uspeo da se održi do rezultata 4:4, imao je i tri brejk lopte, koje nije iskoristio, što je otvorilo vrata Federeru da u sledećem gemu dođe do brejka (5:4), a zatim i do pobede.

Trijumfom protiv Manarina Federer je ušao u svoje 15. četvrtfinale Vimbldona u poslednjih 16 izdanja turnira.

Tagovi: Vimbldon