Poraz Orlova, za 1/8 finala potrebna pobeda protiv Brazila

Poraz Orlova, za 1/8 finala potrebna pobeda protiv Brazila Izvor: Clive Rose, Getty Images Sport

Reprezentacija Srbije poražena je od Švajcarske 2:1 u drugom kolu Mundijala u Rusiji. Nakon vođstva Srbije na poluvremenu, Švajcarska je u drugom delu meča došla do potpunog preokreta. Govoriće se svakako i o penalu koji nije dosuđen za Srbiju kojoj sada za prolaz treba pobeda protiv Brazila.

Prvo poluvreme pripalo je Srbiji koja je do vođstva došla ranim golom Aleksandra Mitrovića. Orlovi su se nakon jakog početnog pritiska malo povukli, ali čim je Švajcarska pripretila, dva puta preko Džemailija, Srbija je nastavila sa napadima.

Dušan Tadić je sjajnim centaršutem pronašao Mitrovića koji je samo 30 sekundi pre gola imao dobru priliku. Ovoga puta Zomer nije mogao da sačuva svoj gol.

Dve dobre prilike imala je Srbija da do poluvremena udvostruči vođstvo. Prvo je sjajno šutirao Dušan Tadić, a u samom finišu meča su Duško Tošić i Nemanja Matić ispustili su priliku da još jednom matiraju Zomera.

Sam početak drugog poluvremena doneo nam je izjednačenje. Lopta je došla do Granita Džake na oko 20 metara od gola, iskosa sa leve strane, a njegov šut je bio jak i precizan.

Srbija je nakon izjednačujućeg gola Švajcarske oštećena za penal. Mitrović je u kaznenom prostoru išao na skok nakon centaršuta Tadića, a dvojica igrača rivala su ga oborila u NFL stilu. Sudija Brih je sudio faul u napadu i nije ni razmišljao o pregledanju snimka kako bi video šta se dešavalo.

Generalno gledano, Srbija je značajno slabije odigrala drugo poluvreme, dozvoljavala je rivalu da češće napada, da kontroliše igru i ima više loptu u nogama.

Švajcarci su to i iskoristili i do potpunog preokreta su došli u 89. minutu golom Đerdana Šaćirija iz brze kontre.

Nakon dva kola, Srbija na trećem mestu ima tri boda, Brazil je prvi sa četiri koliko ima i Švajcarska (bolja gol razlika). Kostarika je bez bodova.

U trećem kolu Srbija će igrati protiv Brazila, a Švajcarska protiv Kostarike. Oba meča su na programu 27. juna (sreda) od 20 časova.

Srbiji za plasman dalje sada treba pobeda protiv Brazila.

21:47 Od sjaja do očaja - Srbija gubi 2:1 na ulasku u 90. minut. Strelac je Đerdan Šaćiri. Brza kontra Švajcarske završena je drugim golom za Švajcarsku.

21:41 Embolo ponovo u prilici, našao se jedan na jedan sa Stojkovićem koji je još jednom siguran na golu. Ovo je 16. šut Švajcaraca ka golu Srbije koja je uputila 12 udaraca ka golu rivala

21:38 Embolo dobro šutira, ali Stojković brani, manje od minut kasnije Srbija opet ima sreće, korner za Švajcarsku

21:37 Nova promena u reprezentaciji Srbije, Luka Milivojević izlazi ulazi Nemanja Radonjić, igrač koji igra prvi takmičarski meč za Srbiju

21:25 Kolarov ubacuje loptu u peterac, ona prolazi i pored Mitrovića i pored gola

Izvor: Matthias Hangst, Getty Images Sport

21:23 Sudija Brih sudi Mitroviću faul u napadu iako su Mitrovića držala dvojica igrača u kaznenom prostoru dok je pokušavao da skoči na Tadićev centaršut. Nema VAR provere da li je bilo penala. Da je proverio snimak, Brih bi morao da dosudi jedanaesterac za Srbiju

21:21 Izmena u reprezentaciji Srbije. Umesto Filipa Kostića na teren će Adem Ljajić

21:10 Izjednačenje Švajcarskoj donosi Granit Džaka sjajnim šutem iskosa sa oko 20 metara.

21:08 Fotografija koja sjajno opisuje dosadašnji tok meča

21:02 Počinje drugo poluvreme, Harisa Seferovića u Švajcarskoj menja Mario Gavranović.

20:47 Poluvreme. Srbija sasvim zasluženo vodi sa 1:0. Orlovi su pokazali dobar fudbal, pokušavali da napadaju, stvorili nekoliko dobrih prilika i branili se dobro kada je bilo potrebno.

20:45 Dušan Tadić sjajno šutira sa ivice kaznenog prosotora. Lopta za malo odlazi iznad prečke.

20:43 Nakon kratkog pritiska Švajcarske, igra se preselila ponovo u šesnaesterac rivala Orlova. Nakon kornera, Duško Tošić i Nemanja Matić su se našli u sjajnoj prilici, Tošića je lopta preskočila, a Matić je kolenom pokupio loptu koja je za malo prošla pored gola.

20:38 Ko nije imao sreće (i novca) da se nađe u Kalinjingradu, prati meč ispred TV ekrana. Ulice Beograda gotovo su puste.

20:37 Srbija je imala još jednu dobru priliku. Slobodan udarac je izveo Aleksandar Kolarov, lopta se odbila do Dušana Tadića, ali Zomer je bio siguran na golu Švajcarske.

20:31 Švajcarska je imala najbolju priliku do sada. Zuber je proigrao Džemailija ali Stojković je siguran.

20:30 Luka Milivojević oseća bol u kolenu, ali nakon kraće intervencije lekara nastavlja meč. U prvih pola sata utakmice Milivojević je pretrčao već 3,8 kilometara.

20:20 Prošlo je 20 minuta od početka meča. Srbija vodi golom Aleksandra Mitrovića. Čini se da Orlovi sve drže pod kontrolom, Švajcarska je imala samo jedan šut ka golu Vladimira Stojkovića, dok je Srbija češće ispred gola rivala i često stvara prilike.

20:05GOOOOOOOOOL Srbija vodi 1:0 strelac je Aleksandar Mitrović. Loptu je u kazneni prostor savršeno ubacio Dušan Tadić, a Mitrović ovoga puta pogađa metu!

20:04 Srbija je imala prvu ozbiljnu priliku. Centrirao je Luka Milivojević, ali je zomer odbranio Mitrovićev šut

19:39 Kiša pokalo prestaje, a puno poverenje u srpske fudbalere ima i Novak Đoković.

19:22 Igrači ipak svoje obaveze moraju da obeve i zagrevanje je u toku.

19:21 Nad Kalinjingradom pada izuzetno jaka kiša. Navijači su se sklonili sa tribina i potražili zaklon od pljuska bar do početka meča.

18:46 Selektor Mladen Krstajić napravio je jednu izmenu u sastavu za meč sa Švajcarskom (u odnosu na duel sa Kostarikom).