Strašna Belgija pokazala put Orlovima

U poslednjoj pripremnoj utakmici pred meč sa Srbijom na Svetskom prvenstvu u Rusiji Kostarika je ubedljivo poražena od Belgije 4:1. Izabranici Roberta Martineza pokazali su da u fenomenalnoj formi dočekuju Mondijal.

Romelu Lukaku Izvor: David Rogers, Getty Images
Romelu Lukaku

Prvi rival Srbije u Rusiji bio je ravnopravan na početku. Prvu veliku priliku na stadionu Kralj Boduen imao je Romelu Lukaku, kada je iz neposredne blizine šutirao, ali je Kejlor Navas fenomenalno intervenisao. Ispostavilo se da je centarfor Mančester Junajteda bio u ofsajdu. Usledila je kazna preko najboljeg igrača Kostarike Brajana Ruiza, koji je u 24. minutu sjajno reagovao posle odbijene lopte i sa 16 metara plasirao poluvolej u donji levi ugao gola Tiba Kurtoe.

Ipak, rezultatski zaostatak samo je motivisao Crvene đavole da još jače zapnu. Izjednačenje je usledilo sedam minuta kasnije, kada je posle pasa Edena Azara Dris Mertens sjajno izbegao ofsajd zamku i zatresao mrežu Navasa. Pred kraj prvog poluvremena u 42. minutu Mertens je ovog puta preuzeo ulogu asistenta i kao na tacni uposlio Lukakua, koji je ovog puta bio precizan za 2:1. Tim rezultatom otišlo se na odmor.

Samo pet minuta od početka drugog dela Čadli, koji je ušao umesto Mertensa, asistirao je Lukakuu za drugi gol na meču. Ovog puta glavom. Posle dva gola Lukaku je bio i asistent, pošto je u 64. minutu namestio gol partneru u napadu Mičiju Bačuaiju i na taj način postavio konačan rezultat.

Kostarika igra u Grupi E a prvu utakmicu igra protiv Srbije u nedelju. Rivali u ovoj grupi još su Brazil i Švajcarska, dok Belgija igra u Grupi G sa Panamom, Engleskom i Tunisom.