Zvezda se opet mučila sa Tamišom ali se izvukla

Zvezda se opet mučila sa Tamišom ali se izvukla Izvor: KK Crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Tamiš u 10. kolu grupe A Superlige rezultatom 94:87.

Crveno beli su odlično započeli utakmicu koju su igrali u Železniku u pomalo neobičnom terminu. Već u prvoj četvrtini su imali košakraši Crvene zvezde dvocifrenu prednost, a bilo je 29:17 na kraju prvog perioda.

Tamiš međutim serijom 12:2 na startu druge četvrtine uspeva da se vrati u utakmicu pa su dve ekipe bile u uglavnom egalu sve do kraja trećeg perioda. Tamiš je tek povremeno tada uspevao da dođe do minimalne prednosti, a Zvezda nije supevala da se odlepi.

U poslednjem periodu crveno beli i dalje nisu uspevali da se odlepe, a meč su prelomili tek u poslednja dva minuta kada su konačno koševima Tejlora Ročestija, Dejana Davidovca i Pere Antića završili posao.

Alen Omić je bio najefikasniji kod Zvezde sa 19 poena, Džejms Feldin je dodao 17, dok je Branko Lazić imao 14. U Tamišu je Aleksandar Ilkić ubacio 18 poena, a po 14 su dodali Mladen Vitković, Stefan Savić i Dušan Knežević.

Zvezda je prva na tabeli grupe A sa osam pobeda i dva poraza i sa te pozicije idu u plej-of. Tamiš sa tri pobede završava pet i neće igrati u doigravanju.