Zatvori

Bez golova na Koševu, najviše se raduje Zrinjski

Bez golova na Koševu, najviše se raduje Zrinjski Izvor: Printscreen Twitter

Derbi Sarajeva završen je bez golova - Sarajevo - Željezničar 0:0.

Veliki derbi bosanskohercegovačkog fudbala završen je bez pobednika i bez golova, a možda je ovim ishodom najzadovoljniji Zrinjski koji uz bolju gol razliku i isti broj bodova čuva prvo mesto na tabeli.

Na Koševu su dva velika rivala odigrala svoj 114. derbi u kome je eventalna pobeda imala više značaja za Željezničar koji se sa Zrinjskim bori za titulu.

Ekipe su na teren izašle u sledećim sastavima:

SARAJEVO: Pavlović, Kuzmanović, Sarić, Ahmetović, Rahmanović, Velkoski, Hebibović, Mujakić, Bekić, Crepulja, Adukor.

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Graovac, Mehremić, Blagojević, Bogičević, Zakarić, Zajmović, Osmanković, Vranješ, Hajdarević.

Do 23. minuta nije bilo značajnijih dešavanja na Koševu, a tada je domaćin preko Rahimovića imao sjajnu priliku, ali je lopta nakon njegovog šuta pogodila stativu.

U prvih 45 minuta, tri puta su rivali tražili da im se dosudi penal. Jednom Sarajevo nakon što je u kaznenom prostoru oboren Kuzmanović (10. minut) i dva puta Željezničar, oba puta nakon faula nad Vranješom (28. i 45. minut).

Sarajevo je češće napadalo i u drugom poluvremenu, a najbolju priliku domaći su propustili u 61. minutu kada je zicer promašio Rahmanović.

U duelu odigranom u plej autu GOŠK i Vitez su odigrali 1:1. Oba gola postignuta su u drugom poluvremenu. Rodin je doneo prednost timu iz Gabele, a bod je za Vitez koji je već ispao iz elite postigao Gabel.

Tabelu pogledajte ovde, kao i sve rezultate.