Efes bez Štimca spakovao stotku Sakariji,Janković 18p

Efes bez Štimca spakovao stotku Sakariji,Janković 18p Izvor: Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Anadolu Efesa pobedili su Sakariju rezultatom 100:74 u 25. kolu turskog prvenstva. Ušak je savladao ranije ekipu Galatasaraja rezultatom 85:78, a Tofaš je bio bolji od Karšijake 94:75.

Efes je bio izuzetno dobro napadački raspoložen što se videlo već u prvoj četvrtini kada su jednoj od najbojlih odbrana u Turskoj ubacili 29 poena. Već do poluvremena je razlika bila dvocifrena, a tada je Efes vodio 58:40.

Anadolu Efes je dominirao i u drugom poluvremenu, a izabranici Ergina Atamana su pogodili 18 trojki iz 40 šuteva sa perimetra. Najefikasniji u trofejnom turskom klubu je bio Toni Daglas sa 24 poena (6/12 šut za tri), dok je Brok Motum ubacio 21. Vladimir Štimac nije igrao na ovoj utakmici jer je bio prekobrojni stranac.

U Sakariji je Nikola Janković uz Džana Korkmaza imao 18 poena, a srpski košarkaš je imao i 12 skokova, od toga šest ofanzivnih.

Ušak je savladao ekipu Galatasaraja i tako nagovestio da bi mogao da se bori za opstanak, dok je Galata verovatno ovim porazom izgubila šanse za plej of.

Meč uglavnom nije bio preterano lep za gledanje, a ekipe su se u prvom poluvrenu smenjivale u vođstvu. U trećoj četvrtini ekipa Oktaja Mahmutija se potpuno ugasila i napadački i odbrambeno pa je poslednjeplasirani Ušak vodio čak 18 razlike na kraju tog perioda. Za to je bio najzaslužniji Erl Kelovej uz Džekija Karmajkla.

Do kraja je Galatasaraj probao da se vrati, ali nisu mogli da spuste razliku na manje od pet poena minusa.

Najefikasniji kod pobedničkog tima je bio Si Džej Votson sa 21 poenom, Kelovej je imao 20, a Karmajkl 18. Adas Juškevičius je kod Galate bio najbolji sa 22 poena.

Tofaš je očekivano slavio kod kuće protiv Karšijake, a tim iz Burse vodio je tokom celog prvog poluvremena kada su napravili i prvo dvocifreno vođstvo. Slično se nastavilo i u drugom poluvremenu, ali drugoplasirani tim turske Superlige nikako nije uspevao da prelomi utakmicu. Tofaš je tek to uspeo da učini u poslednjih pet minuta kada su spakovali ekipi Aleksandra Trifunovića 19 poena a primili svega četiri.

Toni Kroker je bio najefikasniji u pobedi Tofaša sa 16 poena, dok je Džerod Džons vodio ekipu Karšijake sa 28.

Pogeldajte rezultate ostalih utakmica i tabelu turske lige.