Spartak i Napredak minimalcima u borbu za Evropu Izvor: Getty Images/Claus Andersen
MLS

Fudbaleri Napretka i Spartaka zabeležili su pobede u prvom kolu doigravanja za šampiona Superlige.

Izvor: Miloš Marković

Spartak je u poslednjem meču prvog kola doigravanja za šampiona u Superligi na svom terenu bio bolji od Voždovca.

Spartak je u korektnoj utakmici nadigrao Voždovac i do tri boda došao golom kapitena Dejana Kerkeza u 60. minutu.

Domaćin je izveo korner, a Kerkez je bio najviši u skoku i poslao loptu na prvu stativu pored nemoćnog golmana Kneževića.

Napredak je u Kruševcu sa 1:0 savldao Vojvodinu i tako došao do važne pobede kojom drži priključak sa Čukaričkim i Radničkim u borbi za dva preostala mesta koja ovog leta vode u evropska takmičenja.

Nije bilo golova u prvom poluvremenu, a meč je rešen u 57. minutu kada je Miloš Vulić sigurno izveo penal. Vulić je u igru ušao samo dva minuta pre toga.

U narednom kolu Napredak gostuje Voždovcu dok će Vojvodina biti domaćin Spartaku.

Upravo Spartak i Voždovac igraju poslednji meč prvog kola doigravanja za titulu.

Tabelu pogledajte ovde, kao i sve rezultate.