Zatvori

Seltik "nokautirao" Rendžers za finale FA Kupa

Seltik "nokautirao" Rendžers za finale FA Kupa Izvor: Getty Images/Claus Andersen
MLS

Fudbaleri Seltika plasirali su se u finale FA Kupa Škotske ubedljivom pobedom u polufinalnom Old Firmu.

Novo "izdanje" najstarijeg derbija na svetu donelo nam je ozbiljnu dominaciju Seltika koji je slavio sa 4:0.

Seltik je do vođstva došao nakon 22. minuta sjajnim golom Toma Rogića, a u 38. minutu Kalum Mekgregor pogodio je mrežu gostiju za 2:0.

U nastavku je Seltik došao do još dva gola, oba su postigli sa bele tačke. Prvo je mrežu Rendžersa zatresao Dembele u 52, a zatim i Ntšam u 78. minutu.

Prvi penal za Seltik pratio je i crveni karton za Mekrorija koji je i skrivio jedanaesterac tako da je Rendžers pored tri gola zaostatka 40 minuta imao i čoveka manje na terenu.

Meč je na kratko prekinut u prvom poluvremenu zbog balona koji su bili deo koreografije a završili su na terenu, a fudbaleri Seltika su se na početku prisetili i žrava Hilsboroa.

Seltik će se za trofej boriti sa Madervelom 19. maja i pokušaće da do titule dođe četvrti vezani put.

Tagovi: Seltik , fk rendžers