Fila ugasila Vrelinu, Šarić i Dragić dvocifreni

Filadelfija je povela u četvrtfinalnoj seriji istočne konferencije protiv Majamija pošto je slavila na svom terenu 130:103.

Dario Šarić Izvor: Rob Carr/Getty Images

Neizvesnost je vladala samo u prvom poluvremenu. Majami je u prvoj četvrtini vodio i sedam poena razlike, ali je brzo ta prednost počela da se topi. Imala je Vrelina na poluvremenu +4 ali je već tada bilo jasno da se očekuje adekvatan odgovor domaćina. On je usledio u trećem period, koji su Siksersi dobili 34:18 i tada je praktično prelomljen meč. Surova dominacija nastavila se i u poslednjoj četvrtini tako da je na kraju trostruki NBA šampion pretrpeo ubedljiv poraz. Veliku zaslugu za ovakav trijumf imaju trojke. Domaći su ih pogodili čak 18 što je rekord franšize u plej-ofu.

Kod pobednika Džej Džej Redik postigao je 28 ponea, Marko Belineli 25, a Dario Šarić 20, uz šest skokova, tri asistencije i šut iz igre 8/15 i 4/6 za tri poena. Drastično bolje odigrao je u drugih 20 minuta. Kod Majamija Keli Olinik postigao je 26 poena, a Goran Dragić zabeležio je 15 poena uz pet skokova i četiri asistencije.

Drugi meč na programu je takođe u Filadelfiji u noći između ponedeljka i utorka u 2 časa ujutru.

Već prva utakmica serije Toronta i Vašingtona pokazala je da može da se očekuje zanimljiva serija iako se sastaju prvi i osmi nosilac. Na kraju su Reptorsi ipak opravdali ulogu favorita i slavili 114:106.

Domaćin je bolje krenuo i dobio prvu četvrtinu 28:23. Ipak, Vizardsi su uzvratili u drugoj i što je bio jedini istinski loš period ekipe koja je zauzela prvo mesto na Istoku. Njega su izgubili 36:27 i Vašington je vodio na velikom odmoru 59:55. Međutim, već na startu drugog poluvremena Toronto preuzima kontrolu igre i rezultata. U poslednjoj deonici stekli su i dvocifrenu prednost i relativno mirno priveli meč kraju.

Kod pobednika Serž Ibaka bio je najbolji sa 23 poena, uz samo tri promašena šuta iz igre od 11 pokušaja i 12 skokova. Derozan je postigao 17, Kajl Lauri 11 uz devet asistencija, dok je Jonas Valančijunas imao po devet poena i skokova. Na drugoj strani Džon Vol je bio najefikasniji sa 23 poena i imao je 15 asistencija i četiri ukradene lopte, ali i mizeran šut iz igre, u prvom redu za dva poena od 3/15. Makif Moris je postigao poen manje i imao 11 skokova i šest asistencija, dok je Bredli Bil zabeležio 19 poena.

Druga utakmica serije igra se takođe u Torontu u noći između utorka i srede od 1 čas posle ponoći.

Nju Orleans Pelikansi slavili su u Portlandu u prvoj utakmici četvrtfinala plej-ofa zapadne konferencije 97:95 i na taj način preoteli prednost domaćeg terena.

Gosti su mnogo bolje ušli u meč i od samog starta su bili u vođstvu. Krajem druge četvrtine stekli su dvocifrenu prednost, a krajem treće imali su i 19 poena prednosti. Međutim, od tada se probudila ekipa Portlanda, pre svih Si Džej Mekalum. Postepeno je počela da se smanjuje razlika a u poslednji minut trojkom Mekaluma ušlo se sa samo poenom prednost za Pelikanse. Ipak, bilo je nekolik loših rešenja u napadu i na kraju su ipak ostali bez trijumfa.

Entoni Dejvis bio je najzaslužniji za ovaj brejk. Postigao je 35 poena uz 14 skokova. Dabl dabl učinak imao je Nikola Mirotić sa 16 poena i 11 skokova. Zapažen je bio i Radžon Rondo sa 17 asistencija. Na drugoj strani Demijen Lilard 18, Si Džej Mekalum 19, Jusuf Nurkić 11 poena i 11 skokova.

Drugi meč igra se takođe u Portlandu u noći utorka na sredu od 4:30 posle ponoći.