LŠ: Sevilja šokirala Old Traford, Džeko junak Rome

LŠ: Sevilja šokirala Old Traford, Džeko junak Rome Izvor: Michael Regan Getty Images Sport

Mančester Sitiju, Juventusu, Realu i Liverpulu u četvrtfinalu Lige Šampiona pridružile su se ekipe Sevilje i Rome.

Sevilja je nakon 0:0 u prvom meču, šokirala Mančester Junajted u revanšu, odnevši pobedu 2:1.

Visam Ben Jeder je bio dželat "Crvenih đavola" sa dva gola u razmaku od samo četiri minuta. Romelu Lukaku je uspeo da postigne samo počasni gol za engleski tim.

Roma je prošla u najboljih osam i pridružila se Juventusu, kao još jedan italijanski predstavnik u četvrtfinalu.

Vučica je nadoknadila gol zaostatka iz prvog duela u Ukrajini (1:2) i pogotkom Edina Džeka eliminisala tim iz Donjecka.

Sevilja je u prvom poluvremenu bila bolji rival, imala veći posed lopte, ali to nije uspela da iskoristi kako bi stigla do prednosti. Ni u prvih 45 minuta na Olimpiku nisu viđeni golovi.

Roma je u 52. minutu konačno stigla do prednosti pogotkom svog najboljeg strelca Edina Džeka.

Kevin Strotman je sa polovine terena odlično uposlio Džeka, koji je izbegao ofsajd zamku i savladao istrčalog golmana Šahtjora.

Roma Izvor: Paolo Bruno Getty Images Sport

Sevilja je za samo četiri minuta šokirala Old Traford! Visam Ben Jeder je u 74. minutu nakon brze akcije iskoristio dodavanje Pabla Sarabije, i sa oko 15 metara uputio precizan udarac, neodbranjiv za De Heu.

Već u 78. minutu bilo je 2:0 za goste, ponovo je egzekutor bio Ben Jeder, ovoga puta posle kornera - iako je De Hea prvobitno uspeo da zaustavi njegov šut glavom, lopta je prešla gol-liniju.

Sevilla Izvor: Michael Regan Getty Images Sport

Šahtjor je u Rimu ostao sa desetoricom igrača na terenu, pošto je crveni karton dobio Ordec.

Lukaku je na šest minuta pre kraja uspeo da smanji na 1:2 i vrati nadu Crvenim Đavolima.

Na kraju, Mančester Junajted - Sevilja 1:2, Roma - Šahtjor 1:0. U sredu se igraju preostala dva revanša osmine finala, u kojima Barselona dočekuje Čelsi, a Bešiktaš minhenski Bajern.