Šenžen: Jorovićeva od 6:0 do poraza

Šenžen: Jorovićeva od 6:0 do poraza Izvor: Jan Kruger, Getty Images Sport

Srpska teniserka Ivana Jorović završila je takmičenje na turniru u Šenženu pošto je u prvom kolu izgubila od talentovane Ukrajinke Marte Kostjuk sa 0:6, 7:5, 6:4.

Gotovo dva i po sata trajao je duel Srpkinje, koja se u glavnom žrebu našla zahvaljujući uspehu u kvalifikacijama, i Ukrajinke, koja je dobila specijalni poziv.

Agresivno i napadački je igrala Jorovićeva u prvom setu, pa ga je dobila za svega 22 minuta, ne dozvolivši 15-godišnjoj rivalki da dođe makar do jednog gema.

Ipak, kada je Ukrajinka počela da udara ravno i precizno, srpska predstavnica je gubila koncentraciju i dozvoljavala je protivnici da kontroliše situaciju na terenu. Tako je Kostjuk povela sa 3:0 u drugom setu.

Ipak, uspela je Jorovićeva da prevaziđe krizu i sa vda brejka dođe do prilike da servira za meč. No, uprkos dve spasene brejk lopta, na trećoj je poklekla i dozvolila Ukrajinki da se vrati. Puna samopouzdanja Kostjuk je dobila set.

I u trećem je Jorović imala svojih šansi, uprkos boljem startu Kostjuk. Međutim, sigurnija je u završnici bila Ukrajinka, koja je brejkom u poslednjem gemu došla do pobede.

Tagovi: Ivana Jorović