Federer spasao set loptu i zakazao duel sa Krajinovićem

Federer spasao set loptu i zakazao duel sa Krajinovićem Izvor: Getty Image/Graham Denholm

Rodžer Federer biće protivnik Filipu Krajinoviću u trećem kolu Masters turnira u Indijan Velsu, pošto je Švajcarac savladao Federika Delbonisa iz Argentine sa 6:3, 7:6 (8-6).

Meč je u subotu prekinut pri rezultatu 2:2 u drugom setu, a Federer nije blistao u nastavku - nije dobijao mnogo dugih poena, spasao je i jednu brejk loptu, a novih šansi nije bilo ni na jednoj strani, pa se ušlo u taj brejk.

Poveo je Rodžer sa 5-2 i činilo se da će tada privesti meč kraju, ali Delbonis pronalazi odgovor i na 5:5 je dočekao poklon i duplu grešku Švajcarca za set loptu.

Međutim, stegao se Delbonis, u narednom poenu u razmeni je poslao bekhend u mrežu, isto je uradio i na 6-6, i to u prvom udarcu posle servisa, a Federer je realizovao prvu meč loptu napadom i izlaskom na mrežu.

Krajinović i Federer do sada se nisu sastajali, a Rodžer je u Kaliforniji branilac titule i petostruki šampion.