Lajović zakazao okršaj sa Đokovićevim dželatom

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo prvog mastersa u sezoni Indijan Velsa, pošto je u prvom meču slavio u dva seta protiv Slovaka Lukaša Lacka 6:4, 6:4. U narednom kolu igra protiv Čunga.

Izvor: Radivoje Mackovich/Sport klub

U prvom setu Lajović je bio veoma siguran, prvenstveno u servisu, protivniku je u celom setu dopustio samo dve brejke. Takođe, bio je dovoljno strpljiv i dočekao šansu za brejk u sedmom gemu. To mu je bila prva prilika i odmah ju je iskoristio a potom je priveo set rutinski kraju.

Nešto teže sve to je izgledalo u drugom setu. Mada je odlično krenuo i napravio brejk već na startu seta Lajović je tu prednost održao samo do četvrtog gema kada je 103. igrač sveta izjednačio na 2:2. Ipak, 91. na ATP listi ponovo je oduzeo servis protivniku i to u sedmom gemu posle velike borbe. Od tada više nije Lacku davao ni najmanje nade i došao je do maksimalnog trijumfa.

Lajović će se u narednom kolu sastati sa 23. nosiocem Hjeong Čungom, momkom koji je na ovogodišnjem Australijan Openu došao do polufinala, a na tom putu izbacio je i Novaka Đokovića.