Ćorić lako do drugog kola, Karlović zaustavljen

Ćorić lako do drugog kola, Karlović zaustavljen Izvor: Al Bello/Getty Images

Borna Ćorić pobedom je otvorio prvi Masters sezone i plasirao se u drugo kolo Indijan Velsa. Ivo Karlović je nakon velike borbe u tri seta poražen od Maksimilijana Marterera 7:6, 6:7, 6:3.

Borna Ćorić Izvor: Dean Mouhtaropoulos/Bongarts/Getty Images

Hrvatski teniser Borna Ćorić plasirao se u drugo kolo Indijan Velsa pobedom protiv Donalda Janga u dva seta 6:0, 6:2.

Ćorić je posao u prvom kolu završio za tačno 60 minuta prepustivši rivalu samo dva gema u meču. Praktično jedini otpor koji je Jang pružio u prvom setu bile su tri spašene set lopte u šestom gemu prvog seta.

U drugom setu Borni su bila dovoljna dva brejka da obezbedi mesto u nastavku turnira.

Za palsman u treće kolo, Ćorić će igrati sa 19. nosiocem Albertom Ramosom.

Ivo Karlović Izvor: Kevin Lee, Getty Images Sport

Ivo Karlović nije uspeo da izbori plasman u drugo kolo. Nakon prvog seta koji je dobio u taj brejku, Karlović je na isti način izgubio drugi set iako je u desetom gemu imao meč loptu koju nije iskoristio.

Martereru je u trećem setu bio dovoljan jedan brejk. Iskoristio je treću brejk loptu u šestom gemu i poveo sa 4:2 nakon čega je završio posao bez mnogo muke. Karlović u trećem setu nije imao niti jednu priliku za brejk, dok su šanse koje su se ukazale Nemačkom igraču u trećem setu bile i jedine do kojih je uspeo da dođe na meču.

U drugo kolo su se plasirali i Žeremi Šardi koji je u francuskom derbiju bio bolji od Žilijena Benetoa, Tejlor Fric koji je nakon preokreta i tri seta eliminisao Rajlija Opelku i Horacio Sebaljos koji je bio bolji od Juičija Sugite, 26 pozicija bolje plasiranog tenisera, takođe nakon preokreta.

Sve mečeve sa Indijan Velsa pratite na kanalima Sport Kluba.