Arsenal čekirao San Siro, Atletiko jak, Moskovljani bledi

Arsenal čekirao San Siro, Atletiko jak, Moskovljani bledi Izvor: Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images

U prvim mečevima osmine finala Lige Evrope pobede su zabeležili Arsenal, Atletiko Madrid, Salcburg i Lion.

Mesut Ozil Arsenal Izvor: Julian Finney/Getty Images

Fudbalerima Arsenala ne ide po planu u Premijer ligi, ali se sa gostovanju Milanu vraćaju sa velikim kapitalom pred revanš u borbi za mesto u četvrtfinalu Lige Evrope. Slavio je Arsenal sa 2:0 tako što je sve rešio u prvih 45 minuta.

Henrik Mhitarijan je prvu šansu imao već posle osam minuta, ali je njegov udarac pogodio prečku. Samo sedam minuta kasnije jermenski fudbaler je zatresao mrežu Đanluiđija Donurame. Mhitarijan je ostao sam na ivici šesnaesterca, odlično je primio loptu koju je poslao Mesut Ozil, izgradio poziciju i još bolje šutirao za 1:0.

U četvrtom minutu nadoknade vremena Ozil je ponovo na sjajan način pronašao svog saigrača, ovoga puta Arona Remzija koji je bio u liniji sa odbranom Milana malo ispred kaznenog prostira. Ramzi, koji je atraktivnim potezom petom započeo akciju, na kraju je i utrčao pred Donarumu, zaobišao ga i lako poslao loptu u mrežu. Bio je to stoti gol u kojem je Mesut učestvovao od kada igra za Arsenal, ima 37 golova i 63 asistencije.

Drugo poluvreme počelo je neverovatnom gređkom Milanista, koji su sa centra vratili loptu u svojih 16 pravo ka Daniju Velbeku, ali on ne uspeva da savlada Donarumu. U ostatku meča gosti su se povukli, ali Milan to nije iskoristio. Dve prilike imao je Bonaventura, po jednu Rodriges i Suso, ali je ostalo 0:2.

Yannick Carrasco, Diego Costa Izvor: Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Slavio je i Atletiko Madrid koji je na Vanda Metropolitano stadionu savladao moskovsku Lokomotivu sa 3:0.

Igrao se 22. minut u Madridu kada se Saul Njiges upisao u strelce. Huanfran mu je prosledio loptu na sredini terena, a Njiges je neometano vukao loptu dugo i onda kao iz topa sa gotovo 30 metara šutirao i savladao Giljermea. U nadoknadi prvog poluvremena Giljerme je na aut-liniji probao da dribla Grizmana, koji mu uzima loptu, ali zatim ne pogađa prazan gol.

Posle pauze navijači nisu morali dugo da čekaju na drugi pogodak. Nakon samo dva minuta igre u drugom poluvremenu, brzo je Atletiko stigao do kaznenog prostora rivala, Antoan Grizman je šutirao iz blizine, ali je golman Lokomotive odbranio. Ipak, Dijego Kosta je pratio akciju i odbijenu loptu poslao u mrežu za 2:0. Koke je u 90. minutu iskoristio asistenciju Huanfrana za konačnih 3:0 na ovom meču.

Salcburg Izvor: Alexander Hassenstein, Getty Images Sport
Salcburg

Borusija je u Dortmundu poražena od Salcburga 2:1 što ekipi iz Austrije daje dovoljno nade pred revanš. Iako je domaćin imao prvu šansu, prvak Austrije bio je mnogo bliži vođstvu i u prvom poluvremenu, a daleko najopasniji bio je Korejac Hi-Čan Hvang. Od tri zicera koja je propustio on je jednom pogodio i stativu Birkijevog gola, pa se na poluvreme otišlo bez golova.

Od 49. do 56. minuta čovek u koga su svi gledali bio je Valon Beriša. Omer Toprak je nakon guranja i povlačenja oborio rivala na ivici šesnaesterca, a penal je u gol pretvorio Beriša. Igrao se 49. minut. Nepunih sedam minuta kasnije, Lajner odlično pronalazi Berišu koji je ostao sam na oko 15 metara od gola, a on još boljim šutem šalje loptu u mrežu za 2:0.

Dortmund je smanjio na 2:1 preko Andrea Širlea u 62. minutu. Nakon polukontre, Kristijan Pulišić je dodao do nemačkog reprezentativca koji se najbolje snalazi u gužvi u petercu i pogađa za 2:1. Do boljeg rezultata protiv omraženog rivala bivši Milioneri nisu mogli.

Lion Izvor: Gareth Copley Getty Images Sport

Da moskovski klubovi imaju loše veče pobrinuo se i Lion koji se sa gostovanja CSKA vraća sa pobedom 1:0. Domaći su u prvom poluvremenu pretili udarcima Golovina, ali se Lopez u dve situacije dobro snašao. Na gol se čekalo 68 minuta. Memfis Depaj je ubacio loptu iz kornera, a Marselo je glavom poslao u mrežu i rešio pitanje pobednika u ovom meču.