Uzalud Švedov rekord, Armani slomio Himki

Uzalud Švedov rekord, Armani slomio Himki Izvor: sk

Košarkaši Armanija slavili su na gostovanju Himkiju, a Aleksej Šved oborio je rekord po broju postignutih trojki u jednoj evroligaškoj sezoni.

Armani se sa gostovanja Himkiju vraća sa pobedom do koje je došao rezultatom 86:77.

Nakon 25 odigranih mečeva, Himki ima 14 pobeda uz 11 poeraza, dok Armani ima devet pobeda i 16 izgubljenih mečeva.

Armani je bolje otvorio meč i nakon prvih deset minuta vodili su sa deset poena razlike koje su sačuvali i do odlaska na odmor nakon potpuno rezultatski izjednačene druge deonice.

Milano je potpuno pao u igri u trećoj četvrtini u kojoj je ubacio samo 12 poena, ali su i pored toga borbenom igrom uspeli da izbore pobedu.

Endrju Gaudlok je predvodio Armani do pobede sa 26 poestignutih poena uz koje je dodao pet skokova, dve asistencije i jednu ukradenu loptu. Dvocifren učinak imali su i Mindaugas Kuzminkas sa 15 minuta i Kurtis Džerels sa poenom manje. Vladimir Micov postigao je osam poena uz osam skokova.

Himki je predvodio Aleksej Šved sa 24 poena i šest asistencija. Šved je na ovom meču postigao tri trojke i tako sa 80 trojki u 25 mečeva zabeležio novi rekord sezone u Evroligi. Stefan Marković je meč završio sa pet poena, šest skokova i isto toliko asistencija.

U narednom kolu Himki nakon dva vezana poraza gostuje Makabiju, dok Armani koji je vezao dve pobede dočekuje Real Madrid.