Žilava Dama u četvrtfinalu, slavlje Bazela na Etihadu

Juventus i Mančester Siti obezbedili su plasman u četvrtfinale Lige šampiona. Šestostruki uzastopni šampion Italije slavio je u Londonu protiv Totenhema 2:1, dok je Siti i pored poraza od Bazela na svom terenu prošao dalje zahvaljujući ubedljivom trijumfu u prvom meču.

Paulo Dibala Izvor: Catherine Ivill/Getty Images

Iako su imali 2:2 iz Torina, iako su i u revanšu gospodarili terenom, došli do vođstva i kontrolisali igru najvećim delom utakmice, fudbaleri Totenhema ipak nisu uspeli da se nađu među osam najboljih. Staroj dami je bilo dovoljno samo tri minuta da postignu dva gola i preokrenu rezultat, na taj način obezbede plasman u dalju fazu.

Domaćin je krenuo agresivno, stvorio nekoliko kolosalnih prilika i to preko Sona. Korejac je najzad zatresao mrežu u 39. minutu posle sjajnog centaršuta Tripijea. Son je imao još jednu sjajnu šansu u drugom poluvremenu, a kazna za promašaje je usledila i bila je strašna za Pevce. Prvo je Gonzalo Iguain iskoristio očajno pokrivanje odbrane domaćina i odlično reagovao na dodavanje Kedire u 64. minutu. I tada je Totenhem imao rezultat za prolaz, ali tri minuta kasnije argentinska veza Stare dame pobrinula se da tako ne bude. Iguain je iskoristio nesmotrenost Devinsona Sančeza, koji ga je ispustio iz vida dok se izvlačio iz ofsajda, dozvolio mu da neometen primi loptu, a onda je usledila strašna lopta u prostor, što Paulo Dibala vešto koristi i iz situacije jedan na jedan sa Lorisom izlazi kao pobednik.

Posle toga Juventus se, očekivano zatvorio, ali i pored toga Totenhem je imao izuzetnu priliku za potpuno poravnanje i produžetke. Hari Kejn je, čini se iz ofsajda, šutirao glavom pole centaršuta Dejvisa, pogodio stativu, a lopta je išla po gol liniji pre nego što ju je Barzalji izbacio. Pole toga uskoro je odsviran kraj utakmice i Stara dama je, ponovo pokazala da je najopasnija kada je otpisana, uspela da se plasira u četvrtfinale.

Drugi četvrtfinalista dana je Mančester Siti, koji očekivano nije imao problema da odbrani 4:0 iz prve utakmice. U vođstvo je Građane doveo Gabrijel Žesus, kome je to prvi gol posle povratka od povrede i to u prvom meču u kom je startovao. Izjednačio je Eljunusi u 17. a Lang je u 71. minutu doneo, pomalo iznenađujuću pobedu, koja na kraju nije imala uticaj na konačan prolaz.

Pored Juventusa i Mančester Sitija mesto u četvrtfinalu obezbedili su Liverpul i Real Madrid, a ostaje da se odigraju još četiri meča osmine finala.

Tagovi: Juventus , Totenhem