Dinamove derbi muke: Rijeka četvorkom Modre častila

U zaostaloj utakmici 23. kola HNL Rijeka je na Rujevici deklasirala lidera na tabeli zagrebački Dinamo 4:1 i na taj način unela bar malo uzbuđenja u prvenstvenoj trci.

Izvor: NK Rijeka

Iako i posle ovakvog rezultata Modri i dalje ostaju suvereni lideri sa devet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Hajduk, a čak 12 u odnosu na aktuelnog šampiona Rijeku, vidljivo je da ekipa iz glavnog grada Hrvatske prolazi loše u derbijima, pošto su u duelima sa dva najveća rivala zabeležili samo jedan trijumf uz poraze od oba konkurenta.

Dinamo je dobro počeo, pošto je Mario Gavranović postigao gol već u 16. minutu. Međutim, samo tri minuta kasnije Heber je izjednačio, a loše stvari nastavile su da se nižu za Modre. U 26. minutu Lešković je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton i Riječani su imali veliku prednost, a nju su počeli da materijalizuju u drugom delu.

Već u 48. minutu Pavičić je doneo preokret, a u 59. Heber je krunisao odličan kontranapad i na lep način savladao Livakovića. Tada je bilo jasno da će bodovi ostati na Rujevici, a Puljić koji je ušao u 83. minutu, samo četiri minuta kasnije postavio je konačan rezultat i na ubedljiv način se domaćin revanširao velikom rivalu za poraz u prvom delu prvenstva.

Dinamo je i dalje lider sa 56 bodova, devet manje ima Hajduk, a Rijeka je treća sa 44 boda.

Tagovi: GNK Dinamo , nk rijeka