Zvezdi pobeda u Novom Sadu - odlučio penal

Zvezdi pobeda u Novom Sadu - odlučio penal Izvor: Getty Images/Srđan Stevanović
Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u 26. kolu Superlige Srbije Vojvodinu u Novom Sadu sa 2:1.

Strelci za Crvenu zvezdu su bili Mičel Donald u 2. i El Fardu Ben u 83. minutu iz penala, dok je gol za Vojvodinu postigao Eze Vinsent u 73. minutu.

Na stadionu "Karađorđe" je viđena zanimljiva i dinamična utakmica, u kojoj su Beograđani prvi došli do prednosti, ali su Novosađani zatim imali više prilika za gol, pa su i uspeli da izjednače u 73. minutu. Na kraju je Crvena zvezda pobedila golom iz jedanaesterca, koji će sigurno biti komentarisan i analiziran, pošto je odluka sudije Jovana Šegrta da pokaže na belu tačku ostavila slobodu za različita tumačenja.

Tim trenera Vladana Milojevića je pobedio četvrti put zaredom i na prvom mestu na tabeli ima 69 bodova, a u sledećem kolu čeka Napredak.

Ekipa trenera Ilije Stolice nije pobedila treći put uzastopno, a nalazi se na poziciji broj osam sa 37 bodova, a sledi joj put u Lučane na meč protiv Mladosti.

Crvena zvezda je već u 2. minutu povela golom kapitena Mičela Donalda, koji u Novom Sadu igra 104. utakmicu u dresu tima iz Ljutice Bogdana, čime se izjednačio sa Kaduom na večnoj listi, računajući strane fudbalere.

Nemanja Radonjić je izveo korner, lopta je došla do Branka Jovičića, koji je šutirao do Rockova, a golman Vojvodine ju je odbio do Donalda, koji je uklizao i doveo Zvezdu u vođstvo.

Crveno-beli iz Beograda su u uvodnim trenucima utakmice bili dominantniji, ali je prvu bolju priliku posle gola imala Vojvodina kada je šutirao glavom Subotić.

U 19. minutu utakmice navijači Vojvodine su priredili vatromet u čast 104. rođendana kluba, dok je desetak minuta kasnije tim iz Novog Sada mogao do izjednačenja kada je Lazar Arsić šutirao preko prečke.

Borjanu je nešto kasnije zapretio i Ivan Lakićević, ali je kanadski reprezentativac na golu Crvene zvezde sigurno intervenisao.

Pred odlazak na odmor još jednu priliku za Vojvodinu je stvorio Stefan Mihajlović udarcem sa velike udaljenosti, ali je ostalo 0:1.

Utakmica je u prvom poluvremenu opravdala očekivanja dinamikom i zalaganjem, ali je igračima odmoglo stanje terena, koji nije bio optimalan za igru.

U drugom poluvremenu je prva prilka viđena pred golom Rockova, kada je Jovičić šutirao, a zatim je u šansi bio i Radonjić, ali je zaustavljen.

Ofanzivac Zvezde je pokušao i u 65. minutu, ali je odbranio Rockov, a potom je ponovo bilo opasno za Novosađane kada je Vujadin Savić glavom gađao donji desni ugao gola Vojvodine posle kornera.

U 71. minutu Stefan Mihajlović je mogao da izjednači, ali je sa nekoliko metara šutirao traljavo pravo u Borjana.

Vojvodina je ipak uspela da savlada Milana Borjana, a za to je najzaslužnji bio Nigerijac Eze Vinsent u 73. minutu, koji je posle asistencije Arsića snažno gađao pod prečku gola Zvezde - 1:1.

Deset minuta kasnije Crvena zvezda je ponovo povela, kada je sa bele tačke precizan bio El Fardu Ben. Napadač koji je u Ljutice Bogdana došao ove zime iz Olimpijakosa nije imao problema da savlada Rockova sa 11 metara, ali će se o odluci sudije Jovana Šegrta da pokaže na belu tačku sigurno pričati.

Penal je dosuđen posle prekršaja Aleksandra Mesarovića nad Nemanjom Radonjićem, koji je bio iskosa desno i već skoro van terena, ali ostaje pitanje da li je bilo dovoljno elemenata za najstrožu kaznu. Čudio se odlukom Šegrta igrač Vojvodine Mesarović, ali je glavni sudija meča bio neumoljiv, dok je zatim Ben bio egzekutor.

VOJVODINA: Rockov - Lakićević, Vukasović, Radovanović, Lazarević - Putinčanin, Jovančić, Arsić - Eze, Subotić, Mihajlović.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Stojković, Savić, Le Talek, Rodić - Jovičić, Donald - Srnić, Krstičić, Radonjić - Pešić.

Sudija: Jovan Šegrt.