Partizan srušio Građevinare u "tihoj" Humskoj

Partizan srušio Građevinare u "tihoj" Humskoj Izvor: Miroslav Todorović/FK Partizan
Partizan

Fudbaleri Partizana savladali su Rad u 26. kolu Superlige Srbije rezultatom 3:1.

Partizan je ugostio Rad na stadionu u Humskoj, ali bez navijača na tribinama zbog kazne crno-belih.

Ipak, ekipa Miroslava Đukića je slavila, a strelci su bili Tošić u 17, Zdjelar u 70. i Tavamba u 89. minutu, dok je jedini gol za Rad postigao Volkov u 40. minutu iz penala.

Bilo je turbulentno u Humskoj u proteklih desetak dana, prvo zbog eliminacije od Viktorije Plzenj u Ligi Evrope, a zatim i zbog poraza od Radničkog u Nišu u prethodnom kolu.

Najavljivala se i smena trenera Miroslava Đukića, ali do nje nije došlo, pa je za sada siguran na klupi crno-belih.

Partizan je zasluženo pobedio Rad, na utakmici u kojoj je imao više šansi i inicijativu, pa sada ima 55 bodova na drugom mestu na tabeli. Rad je 15. pretposlednji na tabeli sa 18 bodova.

U 17. minutu ekipa trenera Miroslava Đukića je došla u vođstvo kada je iskusni ofanzivac Zoran Tošić sjajno pogodio iz slobodnog udarca. Prethodno je Ognjen Ožegović fauliran na oko 18 metara od gola golmana Stevanovića.

Osam minuta kasnije Nemanja G. Miletić je odlično šutirao posle asistencije kapitena Saše Ilića, ali je njegov udarac zaustavila prečka.

Nastavio je Partizan sa terenskom inicijativom, ali crno-beli nisu uspeli još jednom da matiraju čuvara mreže Građevinara. Ponovo je pokušao Tošić, a u 33. minutu i Ognjen Ožegović, ali je ponovo pogođena prečka.

Pritisak Partizana je rezultirao novim prilikama za gol, ali Janković nije bio precizan.

Posle velike inicijative je usledio šok za Partizan. Bojan Ostojić je u 40. minutu u svom šesnaestercu povukao Aleksandra Lutovca, a sudija Igor Stojiljković nije imao dilemu.

Sa bele tačke je šutirao bivši fudbaler Partizana Vladimir Volkov, koji je pogodio desnu stranu gola Stojkovića, koji nije pročitao udarac levog beka Rada.

U drugom poluvremenu prva velika šansa viđena je u 55. minutu kada su ispred gola Rada bili Ožegović i Tavamba. Ognjen Ožegović je mogao da uposli saigrača, ali je sam krenuo sam, što je bila greška jer je njegov udarac u poslednji čas blokirao jedan od defanzivaca kluba sa Banjice.

U 63. minutu je Partizan ponovo napao svom snagom, a svoj gol je dva puta sačuvao Stevanović.

Do novog vođstva Partizan je uspeo da dođe u 70. minutu kada je strelac bio Saša Zdjelar. Crno-beli su izveli korner, lopta je prošla kroz srce šesnaesterca Rada, da bi došla "na nogu" Zdjelaru, koji je u visokom luku poslao preko golmana Stevanovića - 2:1.

U 75. minutu je Partizan oštećen, jer je dosuđen ofsajd za Đerleka u odličnoj šansi, a zatim i ruka Ožegovića u prilici za gol, iako je bilo sporno da li je napadač zaista "odigrao" njom.

Do kraja susreta Srđan Ajković je u 82. minutu imao sjajnu šansu za Rad, ali je na kraju ipak bilo 3:1. Konačan rezultat postavio je Leandre Tavamba u 89. minutu, posle odličnog dodavanja Saše Ilića. Napadač iz Kameruna je prihvatio loptu u šesnaestercu Rada, okrenuo se i matirao Stevanovića za otklanjanje svake sumnje oko konačnog rezultata.

PARTIZAN: Stojković - Cucin, N. R. Miletić, Ostojić, N. G. Miletić - Zdjelar - Tošić, Ilić, Janković - Ožegović, Tavamba.

RAD: Stevanović - Vico, Perendija, Ze Markos, Volkov - Denić, Petrović - Lutiovac, Marinkovioć, Buirmančević - Veselinović.