Fantastični Mitrović dao dva gola u pobedi Fulama

Fantastični Mitrović dao dva gola u pobedi Fulama Izvor: Alex Pantling/Getty Images
Aleksandar Mitrović

Sprski napadač Aleksandar Mitrović postigao je dva pogotka u pobedi svog Fulama na svom Krejven Kotidžu nad Šefild Junajtedom 3:0 u okviru 36. kola Čempionšipa.

Bili su to treći i četvrti pogodak nekadašnjeg napadača Partizana, Anderlehta i Njukasla na prethodnih pet utakmica, kao i prvi put od 2016. godine da je snažni napadač postigao dva gola.

Mitrović je u prvom poluvremenu doneo svom timu prednost od 2:0 pogodima u 31. i 44. minutu – prvi put mu je asistirao Frederiks, a drugi put Norvežanin Stefan Johansen.

Konačnih 3:0 postavio je Škotlanđanin Tom Kerni u 61. minutu, a Mitrović je u 85. minutu dobio žuti karton, a dva minuta potom je zamenjen – umesto njega u igru ušao je Portugalac Fonte.

Nakon velike pobede tima koji sa klupe predvodi srpski menadžer Slaviša Jokanović Fulam se nalazi na odličnoj četvrtoj poziciji, koja vodi u plej-of za plasman u Premijer ligu, a „Beli“ imaju 65 bodova, jedan manje od trećeplasirane Aston Vile. Na vrhu su neprikosnoveni Vulverhempton i Kardif.

U ostalim mečevima kola pobede su zabeležili Midlzbro, Brentford, Kardif, Milvol, Preston, Ipsvič i Aston Vila.