Lilard, Mekolum i dabl-dabl Nurkić potopili Jezerdžije

Lilard, Mekolum i dabl-dabl Nurkić potopili Jezerdžije Izvor: Anadolija

Košarkaši Portlanda pobedili su Los Anđeles Lejkerse rezultatom 108:103 u poslednjem meču u NBA ligi u noći između ponedeljka i utorka.

Obe ekipe su se smenjivale u vođstvu tokom utakmice, a Blejzersi su bili nešto bolji u prvom delu igre i na samom kraju meča. Lejkersi mogu da žale što nisu iskoristili period od sredine treće četvrtine do poslednjih pet minuta meča, kada su preuzeli vođstvo i imali dvocifrenu razliku (97:86).

Na drugoj strani terena Demijen Lilard je bio centralna figura u ekipi, pa je na kraju zabeležio 39 poena (12-25 iz igre, 6-11 za tri, 9-12 sa linije penala), pet skokova i šest asistencija. On je Portlandu doneo i ključne poene u četvrtoj četvrtini - 19.

Pratio ga je Si Džej Mekolum sa 22 poena, pet skokova i pet asistencija, dok je bosanski centar Jusuf Nurkić bio odličan sa 16 poena , 16 skokova i tri asistencije.

U poraženoj ekipi Lejkersa, Džulijus Rendl je postigao 21 poena i imao devet skokova, Ajzea Tomas je ubacio 19 poena, uz sedam asistencija, Kentavijus Koldvel Poup je meč završio sa 16 poena, Bruk Lopez sa 14, Kajl Kuzma sa 11, Lonzo Bol sa 10, a hrvatski centar Ivica Zubac sa sedam poena i četiri skoka.

Portland je slavio sedmi put u nizu, pa je sa 38 pobeda i 26 poraza treći na tabeli Zapadne konferencije NBA lige. Lejkersi su zaustavljeni posle serije od pet pobeda, a nalaze se na 11. mestu na Zapadu sa odnosom pobeda i poraza 28-35.