Zvezda preokrenula i overila prvo mesto

Zvezda preokrenula i overila prvo mesto Izvor: Turkish Airlines EuroLeague

Košarkašima Crvene zvezde pobedom protiv Igokee kolo pre kraja ligaškog dela takmičenja obezbedili su prvo mesto pred plej-of ABA lige.

Crveno-beli su se mučili u Laktašima, ali su u poslednjoj četvrtini uspeli da nadoknade sve propušteno i slave rezultatom 82:76.

Prevagu na stranu aktuelnog prvaka regionalnog takmičenja doneli su Tejlor Ročesti sa 23 poena (6/9 za dva, 2/6 za tri), uključujući i ključnu trojku, i Pero Antić sa 11, koji je ogroman posao odradio i u odbrani.

Zvezda je u prvom delu sezone slavila sa 85:80 i u seriji je od pet pobede protiv tima iz Laktaša.

Po 8 poena dodali su Dejan Davidovac, Džejms Feldin i Matijas Lesor.

Kod Igokee, koja je upisala peti poraz u proteklih šest mečeva, Nikola Jevtović je zabeležio 17 poena, Vuk Radivojević 12 i 5 asistencija, a DDominik Artis i Robert Rikić po 11.

Meč uživo ste mogli da pratite na Sport klubu.

Tok utakmice

Igokea je bolje počela meč i koševima Dominika Artisa i Roberta Rikića povela je sa 4:0, ali je Zvezda brzo odgovorila serijom 10:0.

Trojkom nekadašnjeg igrača crveno-belih Vuka Radivojevića domaće ekipa se u 8. minutu vratila na poen minusa - 17:16, a Rikić je sa penala doneo prednost svom timu - 18:17.

Igokea je serijom 13:2 došla i do plus 5 - 24:19, a nalet tima iz Republike Srpske prekinuo je trojkom Stefan Janković.

Prva četvrtina završena je rezultatom 24:22 za Igokeu.

Na startu druge četvrtine Marko Ljubičić je vezao 4 poena - 28:24 (12. minut).

Odličnom igrom na obe strane terena domaći tim je u 14. minutu, poenima Aleksandra Ponjevića, došao do maksimalnih 7 poena viška - 36:29.

Zvezda je novom serijom izjednačila na 36:36 u 16. minutu. Igokea je poluvremenu vodi sa 46:43.

Trener Dragan Bajić je promenom odbrane poremetio crveno-bele i bez obriza na brojne kadrovske probleme njegov tim je u prvih 20 minuta bio ravnopravan rival velikom favoritu.

Centar Nikola Jevtović je postigao 12 poena, Rikić 9, Artis 7, Ponjavić i Radivojević (5 asistencija) po 5...

Kod gostiju Ročesti i Lesor su zabeležili po 8 poena, a Janković 5.

Ta razliku od prve dve četvrtine u trećoj je viđeno mnogo manje poena, a Igokea je sve vreme održava prednost, najviše plus 4.

Igokea je posle zakucavanja Jevtovića 56 sekuni pre kraja treće četvrtine imala maksimalnih 8 poena viška - 65:57.

Posle 30 minuta domaća ekipa vodi sa 65:60.

Iskusni Antić i Ročesti su pogodili dve trojke za izjednačenje 66:66 u 32. minutu, a Davidovac je kompletirao seriju 8:1 za prvo vođstvo svog tima još od prve četvrtine.

Tri i po minute pre kraja gosti vode sa 74:71.

Ročesti je na nešto manje od dva minuta pre kraja postigao trojku za 78:71 i gotovo izvesno rešio sve dileme.

Radivojević je sa 5 vezanih poena vratio svoj tim na minus 3 (79:76). Do kraja meča je ostalo još 58 sekundi.

Feldin je poentirao na drugoj strani, a Igokea prokockala napad i sve je bilo gotovo. Meč je završen rezultatom 82:76.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELU.