LE: Partizan razočarao i završio evropsku priču

LE: Partizan razočarao i završio evropsku priču Izvor: Srdjan Stevanovic, Getty Images

Fudbaleri Partizana eliminisani su u 1/16 finala Lige Evrope. Crno-beli su posle 1:1 u Beogradu u revanšu u Plzenju poraženi od Viktorije sa 2:0, a kako su igrali nisu ni zaslužili više.

Češki vicešampion, koji je četvrti put od 2010. prezimio u Evropi, poveo je golom Mihaela Krmenčika u 67. minutu posle loše reakcije bojana Ostojića, dok je u poslednjim trenucima utakmice konačan rezultat postavio Aleš Čermak.

Ekipa Miroslava Đukića je podbacila u Plzenju, nije imala nijednu stopostotnu šansu, a ništa se nije promenilo ni u poslednjih 20 minuta kada su na terenu bila trojica napadača - Tavamba, Ožegović i Suma.

Plzenj je u Ligi Evrope zadržao maksimalan učinak na svom terenu ove sezone, dok su crno-beli praktično svoju šansu prokockali još u prvom duelu u Humskoj kada su bili bolji od rivala, ali su gol primili u 81. minutu.

U sredu je eliminisana i Crvene zvezda, tako da je Srbija ostala bez predstavnika u evroipskim takmičenjima.

Žreb osmine finala je u petak, a mečevi 8. i 15 . marta.

Startne postave

Viktorija: Hruška, Hejda, Hubnik, Horava, Limberski, Zeman, Kopic, Ržeznik, Krmenčik, Hrošovski, Kolar.

Partizan: Stojković, Vulićević, Ostojić, N. (R) Miletić, Urošević, Tošić, Janković, Jevtović, Zdjelar, Pantić, Tavamba.
Na klupi su: Jovičić, Ivanović, Suma, Ilić, N. (G) Miletić, Radin, Ožegović.

Meć iz Plzenja pratite na portalu Sport kluba.

Tok utakmice

Crno-beli imaju sasvim dobru podršku na "Doson areni" u Plzenju. Oko 1.000 navijača tima iz Humske doputovalo je u Češku.

U uvodnih 5 minuta nije bilo šansi, igrači Partizana imaju više loptu u nogama i posedom pokušavaju da nađu put do gola domaćeg tima.

Debitant Zdjelar je u 9. minutu mudro pokušao da asistira Jankoviću na drugoj stativi, ali je lopta bila nešto jače upućena.

U 11. minutu prvi opasan napad Viktorije, ali je Stojković odbranio dobar udarac Horave. Ubrzo još jedna prilika za domaće. Kopic je iskoristio loš trenutak defanzivaca crno-belih, ali je iskusni čuvar mreže ponovo bio na mestu.

U 18. minutu Jevtoviće je iz velike daljine uputio prvi šut u okvir gola Viktorije, ali nije bilo problema za Hrušku.

Pantić je u 22. minutu isprobao šut za nekih 20 metara - direktno u golmana češkog tima.

Sa druge strane šutirao je Kopic, ali je Stojković ponovo bio siguran.

U 25. minutu odlična šansa za Kolara. Posle prvog kornera volej udarcem je sa 7 metara šutirao preko gola.

Partizan je u 31. minutu izveo prvi korner, Janković je centrirao, ali nije bilo opasnosti. Posle mirnijeg perioda Janković je u 43. minutu povukao kontru, pokušao je u srcu šesnaesterca da pronađe Tavambu, međutim, defanzivci Viktorije bili su na mestu.

Domaće ekipa bila je bolja u prvom poluvremenu, imala je tri solidne šanse, ali mreže su mirovale.

Pantić je u 49. minutu iz velike udaljenosti šutirao preko prečke.

u 52. minutu Viktorija je imala najbolju šansu na utakmici. Lopta je doša do Ržeznika, koji je šutirao pored gola. Partizan je imao mnogo sreće.

Nekoliko minuta kasnije hubnik je šutirao preko gola sa ivice šesnaesterca.

U 65. minutu Ožegović je ušao u igru umesto Jevtovića.

1:0 za Viktoriju! Krmenčik je u 67. minutu iskoristio lošu reakciju Ostojića i preciznim udarcem u dalji ugao savladao Stojkovića.

Reprezentativac Češke Petržela u 72. minutu ulazi u igru umesto Zemana.

Pantić je u 73. minutu dobio žuti karton posle duela sa Krmenčikom.

Suma u 78. minutu dobija šansu umesto Jankvoića.

U 83. minutu Suma je dobro šutirao, međutim, lopta je otišla preko gola. Prvi ozbiljniji pokušaj gostiju posle mnogo vremena. Krmenčin je izašao, u igri je Čori.

Meč u Plzenju produžen je za 4 minuta.

2:0 za Viktoriju. Stojković je napustio svoj gol u želji da pomogne svojim saigračima, što su domaći iskoristili i preko Čermaka postavili konačnih 2:0.