LE: Zvezda sa 0:0 ide u Moskvu

LE: Zvezda sa 0:0 ide u Moskvu Izvor: Getty Images/EuroFootball
Stadion Crvene zvezde

Fudbaleri Crvene zvezde i CSKA odigrali su nerešeno 0:0 na stadionu "Rajko Mitić" u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige Evrope.

Izvor: Getty Image/Srdjan Stevanovic

U prvom poluvremenu više se igralo pred golom Zvezde – Moskovljani su izveli nekoliko kornera, imali dobru šansu preko Vitinja i još nekoliko puta su ušli u šesnaesterac pre nego što je opasnost otklonjena.

Na drugoj strani Zvezda je imala najbolju priliku u 35. minutu, kada je Radonjić u kontri šutirao pravo u Akinfejeva u situaciji jedan na jedan, a nešto ranije Ben je šutirao preko gola iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora.

U drugom poluvremenu CSKA je pritiskao, ali je ponovo Zvezda imala bolje šanse – Akinfejev je izvukao loptu iz gola posle udarca Pešića u 49. minutu, a Krstičić je glavom posle ubacivanja Bena šutirao pored desne stative.

Crvena zvezda: Borjan, Jovičić, Le Talek, Krstičić, Donald, Rodić, Stojković, Ben, Pešić (Račić 85'), Radonjić (Srnić 78'), Savić.

CSKA: Akinfejev, V. Berezucki, Vernblum, Vasin, Fernandes, Kučaev, Golovin, Džagoev, Hatho, Vitinjo, Musa.

Revanš je 21. februara u Moskvi.

Duel sa stadiona "Rajko Mitić" pratite na portalu Sport kluba.

U prvih pet minuta igralo se na sredini terena, između dva šesnaesterca. U desetom minutu prva opasna situacija dogodila se pred golom Zvezde – Vitinjo se oslobodio Le Taleka i šutirao sa 12-13m iskosa sa leve strane, ali pravo u Borjana.

Četiri minuta kasnije Borjan je loše procenio putanju lopte, ali Zvezda nije kažnjena, da bi na drugoj strani Pešićev solo prodor bio zaustavljen na ivici kaznenog prostora.

U 20. minutu Ben je išao od centra do šesnaesterca, tu je oboren, a upravo je Ben šutirao preko gola iz slobodnog udarca. Na drugoj strani je Dzagoev izbegao ofsajd zamku, lopta se našla u petercu, ali ju je Savić izbio. Iz tog kornera usledila je kontra Zvezde, Radonjić je trčao, ali je propustio nekoliko prilika za dobar pâs i na kraju je šutirao pored gola.

CSKA je izveo nekoliko kornera posle kojih su domaći otklonili opasnost, a u 35. minutu napravili su i kontru iz koje se rodila ogromna šansa – Radonjić je iskoristio brzinu i izašao jedan na jedan sa Akinfejevom, ali je fudbaler crveno-belih šutirao pravo u golmana.

Do kraja prvog poluvremena ništa vredno spomena nije se dogodilo, nije bilo nadoknade, 0:0 posle 45 minuta.

Izvor: Srdjan Stevanovic, Getty Images

Pogled sa tribina bio je otežan na startu drugog poluvremena posle bakljade gostujućih navijača, a prvu priliku stvorila je Zvezda – precizno ubacivanje Savića i odličan udarac Pešića iz prve, ali je Akinfejev vrhovima prstiju izvukao loptu iz gornjeg desnog ugla.

Dva minuta kasnije Golovin je solidno šutirao sa dvadesetak metara, ali Borjan je odbranio. Narednih nekoliko minuta CSKA je pritiskao, a Borjan je uhvatio loptu posle nezgodnog udarca Vitinja iz slobodnog udarca iskosa sa leve strane.

Usledio je odgovor Zvezde, Stojković je precizno centrirao sa desne strane, ali su Ben i Rodić zasmetali jedan drugom, pa je lopta završila pored gola.

Posle nešto mirnijeg perioda igre, CSKA je imao dobru šansu pošto je Savić ispao, ali Musa je u situaciji tri na dva pogrešno predao loptu.

Igralo se uglavnom na polovini Zvezde, Moskovljani su imali nekoliko polušansi, ali u 76. minutu crveno-beli su ponovo bili blizu vođstva. Posle dobrog prodora Radonjića lopta je prozujala kroz peterac i niko je nije dotakao, a na drugoj strani dočekao ju je Ben i centrirao, da bi Krstičić glavom šutirao pored gola.

Tri minuta kasnije i Stojković je sjajno centrirao, ali je i Pešić glavom šutirao pored desne stative. U 84. minutu šutirao je Vitinjo sa ivice kaznenog prostora, a lopta je završila pored gola.