Zatvori

Doha: Poraz Krunićeve na startu

Doha: Poraz Krunićeve na startu Izvor: Elsa, Getty Images

Srpska teniserka Aleksandra Krunić izgubila je od Barbore Stricove sa 6:4, 6:4 u prvom kolu WTA turnira u Dohi.

Krunićeva je u prvom setu spasla brejk loptu u petom gemu, ali je u sedmom Čehinja ipak napravila brejk i povela sa 4:3. Nije se Aleksandra predavala i na 5:4 je veoma lako mogla da vrati brejk. Imala je dve vezane, zatim još jednu brejk šansu, i svaki put je imala realnu priliku, ali ju je uglavnom forhend izdavao i ubrzo je Stricova realizovala prvu set loptu (6:4).

U drugom setu obe su spasavale brejk lopte – prvo je Krunićeva spasla dve brejk šanse, onda Stricova pet, pa srpska teniserka četiri. Konačno, videli smo brejk u devetom gemu, kada je Čehinja povela sa 5:4, da bi u narednom gemu odservirala za trijumf posle 100 minuta igre.

Od starta sezone Aleksandra je igrala četvrtfinale u Brizbejnu, ali je u Melburnu i sada ispala na startu.